Be kell osztani. Várhatóan idén már nem változik a nyugdíj összege
Fotó: Haáz Vince
Nem volt lehetőség 10 százalékosnál nagyobb nyugdíjemelésre idén januártól Florin Cîțu volt kormányfő, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke szerint. Úgy véli, idén már valószínűleg nem fog tovább nőni az időskori juttatás.
2022. január 30., 13:162022. január 30., 13:16
„Mindannyian emelni akarjuk a nyugdíjakat, mindannyian azt akarjuk, hogy az emberek jobban éljenek, ezért támogattuk ezt a 10 százalékos emelést, és kellemesen csalódtam, amikor láttam, hogy a szociáldemokraták is belátták, nem lehet megvalósítani az általuk ígért 40 százalékos emelést” – idézte a pártvezért a News.ro hírügynökség.
A román gazdaság problémáira világít rá a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OEECD) által pénteken kiadott jelentés, amely megoldási javaslatokat is megfogalmaz.
„Ha tudjuk úgy emelni idén a nyugdíjakat, hogy a deficit 5,84 maradjon, akkor benne vagyok, bár úgy hiszem, hogy a mai körülmények között, magas infláció és kamat mellett jobban oda kell figyelnünk a deficitre. Csak így lehet csökkenteni az inflációt és a kamatokat. Mindenkire gondolnunk kell, akiknek hitelük van, akik befektetnek, akik kölcsönt vesznek fel és beruháznak, mert rájuk is ki fog hatni” – magyarázta a PNL elnöke.
Erkölcstelennek és megalázónak tartják a nyugdíjasszervezetek a különleges nyugdíjak 20 százalékos emelését, tekintve, hogy a járulékalapú nyugdíjak csak 10 százalékkal nőttek.
Hideget és meleget is hozott a 2022-es esztendő, a zsebbe vágó intézkedések terén vannak pozitívak és negatívak egyaránt. Január 1-jétől nőtt a minimálbér, a nyugdíjpont értéke és a „gyermekpénz” is, de drágul az üzemanyag, és a villamos energia.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!