Fotó: Pixabay
A kormánykoalícióban nem mérlegelik az IT-ágazat adókedvezményének megszüntetését – jelentette ki hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök.
2023. július 03., 11:302023. július 03., 11:30
A kormányfő szerint „hazugság és félretájékoztatás”, hogy a kormány az informatikusok adókedvezményének a megszüntetését tervezné. „Erről nem volt és nem is lesz szó a koalícióban. Legyen nagyon világos” – idézte Ciolacut az Agerpres.
A miniszterelnök emlékeztetett, hogy adókedvezményben részesülnek az építőiparban és a mezőgazdaságban dolgozók is, akik a jövedelemadó mellett egészségbiztosítási járulékot sem fizetnek. Hozzátette, az országos helyreállítási tervben (PNRR) van egy célkitűzés az adókedvezményekkel kapcsolatban, amelyet ha nem teljesít ország, uniós alapoktól esik el. „2026-ig fokozatosan meg kell szüntetni ezeket a kedvezményeket” – jelentette ki.
az ezzel kapcsolatos menetrendet az építőipari és a mezőgazdasági ágazat képviselőivel való egyeztetéseket követően szabják meg. „Ezek olyan dolgok, amelyeket fel kell vállalnunk, akár zavaróak, akár nem. Ezeket nem magamért vagy a román kormányért teszem. Azért tesszük, hogy teljesítsük mindazt, amit Európa előtt felvállaltunk” – nyomatékosította a miniszterelnök.
„Lehetséges, hogy bizonyos... Nem mondtam, hogy az egészségbiztosítást ki fogják fizetni (…) Azt mondtam, hogy lesz egy elemzés (…) Feltételezem, hogy lesz egy menetrendünk, amelyet, ismétlem, a PNRR-ben szereplő célkitűzés határoz meg” – idézte a kormányfőt a News.ro hírügynökség.
Bizonyos ágazati adókedvezmények megszüntetését helyezte kilátásba pénteken a miniszterelnök.
A piacok ma örvendenek a fejleményeknek, de neki kell fogni, és sajnos a nehezebb döntéseket is meg kell hozni, hogy a költségvetés hiánya érdemben csökkenjen – értékelt a Krónikának Bálint Csaba közgazdász, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
szóljon hozzá!