Az üdülési csekkek megszüntetése „katasztrofális következményekkel” járna a turisztikai ágazatban érdekeltek szerint
Fotó: Edenred.ro
Tiltakoznak a turisztikai ágazat munkáltatói és szakszervezetei a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek esetleges megszüntetése ellen; szerintük egy ilyen intézkedésnek „katasztrofális következményei” lehetnek erre a szektorra és más kapcsolódó iparágakra.
2024. december 20., 13:312024. december 20., 13:31
A Romániai Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetsége (ANAT) pénteki közleményében hangsúlyozta, hogy a költségvetést „toldozó-foldozó” kormány a vízió és a gazdasági mechanizmusok megértésének teljes hiányáról tesz tanúbizonyságot, amikor olyan intézkedéseket akar visszavonni, amelyeket törvény garantál és bevételt hoznak az államkasszának. Az üdülési csekkek esetleges megszüntetése a turisztikai infrastruktúrát érintő beruházások befagyasztását, a négy- és ötcsillagos szállodák építésének vagy felújításának leállítását vonná maga után, ugyanakkor semmissé válhatnak a feketegazdaság elleni küzdelem terén az elmúlt években elért eredmények – figyelmeztettek.
A szakág képviselőinek becslései szerint 30–40 százalékkal csökkenhetnek a turisztikai ágazat bevételei, és emberek ezreit – elsősorban a szerényebb jövedelműeket – fosztanák meg az üdüléstől, a rehabilitációs kezelésektől vagy a pihenéstől. A közalkalmazottak csaknem 16 százaléka ezeknek az utalványoknak köszönhetően engedhette meg magának a nyaralást – emlékeztettek.
Emellett a szállítási, a közélelmezési, a kulturális ágazat és a szórakoztatóipar is megérezné az intézkedés hatásait.
„Ne nyúljanak az üdülési csekkekhez! Csökkentsék a pazarlást, de ne öljék meg az aranytojást tojó tyúkot. Ne öljék meg a gazdaságot és a turizmust!” – szögezi le az Agerpres hírügynökség által idézett közlemény.
Az üdülési csekkeknek idén is jelentős pozitív hatása volt a belföldi turizmusra, különösen a főszezonon kívüli időszakokban – vont mérleget a nyári idény lezárultával az Utazási Irodák Országos Szövetsége (ANAT) csütörtöki közleményében.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Mindössze 200 millió lejes költségvetéssel, de mégis indul idén a magánszemélyeknek szóló roncsautóprogram – jelentette be szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
szóljon hozzá!