Megbírságolta a három legnagyobb romániai mobiltelefon-szolgáltatót a távközlési piacot felügyelő bukaresti hatóság, mert elmulasztották teljesíteni a hálózat kiépítésében vállalt kötelezettségüket.
2016. július 25., 19:232016. július 25., 19:23
2016. július 25., 19:482016. július 25., 19:48
A hatóság hétfői, az MTI által idézett közlése szerint a három szolgáltató összesen 900 ezer lej bírságot kapott, mert kilencven települést hagytak hálózati lefedettség nélkül. Április elejéig kellett volna teljesíteniük kötelezettségüket, amit a 2012-es frekvenciapályáztatási szerződésben vállaltak.
A legnagyobb büntetést a Vodafone kapta, amelynek 720 ezer lejt kell kifizetnie az államnak. A hatóság által végzett ellenőrzés nyomán megállapították, hogy a mobilszolgáltató 72 romániai települést hagyott hálózati lefedettség nélkül.
A második legnagyobb bírságot, 120 ezer lejt a francia Orange szolgáltatónak kell kifizetnie, amely 12 település esetében mulasztotta el teljesíteni hálózatépítési kötelezettségét. A Telekomot is megbüntették 60 ezer lejre, ez a cég 6 településen nem építette ki a hálózatot.
Romániában több mint egy évtizede az Orange és a Vodafone a két legnagyobb piaci szereplő a román telekommunikációs piacon, amelynek értéke tavaly 3,282 milliárd euró volt. Az Orange 37 százalékos piaci részesedéssel rendelkezik, a Vodafone 31 százalékos szeletet hasított ki, míg a harmadik helyezett Telekom 22 százalékot birtokol.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!