2012. augusztus 20., 06:492012. augusztus 20., 06:49
A német adóhatóság tavalyig visszamenőleg vizsgálhatná ezeknek az ügyfeleknek a tranzakcióit. A svájci parlament várhatóan a következő hónapokban szavazza meg az erről szóló törvényt, és emiatt nem kell újratárgyalni azt a megállapodást, amelyet áprilisban kötött a két ország az adócsalás céljából svájci bankszámlát használó németek kiszűrésére.
A fő német ellenzéki pártnak, a szociáldemokratáknak (SPD) az áprilisi megállapodás nem tetszik, s közölték, hogy meg fogják vétózni, éppen a visszamenőleges vizsgálat lehetőségének hiánya miatt. A német kormánynak a berlini felsőházban van szüksége az SPD támogatására. Joachim Poss, az SPD egy rangidős tagja a Berliner Zeitungnak szombaton nyilatkozva kijelentette: Németországnak és az Európai Uniónak fontolóra kellene venniük, hogy kitiltsák a svájci bankokat Németországból, ha Svájc nem működik együtt az ügyben. A német kormány azt állítja, hogy a svájci–német megállapodás életbe lépése után Németország óriási adóbevételre számíthat. Becslések szerint a németek mintegy 150 milliárd eurót tartanak svájci bankszámlákon.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.