Kelet-Európába költöztetnék fejlesztési központjaikat az autógyárak a Brexit nyomán – számol be a The Guardian munkaerő-toborzókra hivatkozva.
2016. szeptember 19., 17:542016. szeptember 19., 17:54
A lap információi szerint szakképzett személyzetet és ügyvezető igazgatókat egyaránt keresnek a fejvadász cégek a Bulgáriában, Romániában és Magyarországon létesítendő kutató- és fejlesztőcsoportok vezetésére.
„A nagy-britanniai népszavazás nyomán tovább erősödött az elmúlt években jellemző, Kelet-Európa felé történő elmozdulás” – állítja a DHR International, amely több mint 25 országban működtet munkaerő-toborzó irodákat. Adataik szerint a tapasztalt munkaerő 40 százalékkal olcsóbb Kelet-Európában, ezzel együtt a vállalatok régi kollégáikat is áthoznák Nagy-Britanniából.
Elemzők is egyre gyakrabban mondják, hogy a nagy-britanniai székhelyű cégek kénytelenek lesznek fontolóra venni a gyártás egy részének vagy egészének átköltöztetését a kontinensre, amennyiben Brüsszellel nem sikerül olyan egyezségre jutni, amely a szabad piachoz való hozzáférést és a munkaerő mozgásának szabadságát is tartalmazza.
A Jaguar, a Renault és az Audi már nyitott gyárakat Kelet-Európában, a Renault Romániában, kétmilliárd eurót meghaladó beruházás nyomán hozott létre ipari, tervezési és tesztelési központokat, és több mint 16 ezer munkást alkalmazott. Százalékos arányt tekintve Németország után Bulgáriában van a legtöbb képzett ipari mérnök.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!