2009. július 29., 09:462009. július 29., 09:46
Agresszív marketingkampánnyal, új célpontok bevezetésével és a járatok gyakorításával indokolja a kolozsvári nemzetközi repülőtér vezetősége azt a tényt, hogy válságos időben, amikor világszerte csökken a légi forgalom, sikerült öt százalékkal növelniük utasaik számát az idei év első hat hónapjában a tavalyi év hasonló időszakához viszonyítva. Minderről tegnapi sajtótájékoztatóján nyilatkozott David Ciceo, a légikikötő igazgatója. Közölte: kül- és belföldi járatokon januártól június végéig 334 673 utast szállítottak a tavalyi 319 178-hoz viszonyítva.
„Igen fontos teljesítményként értékelem az ötszázalékos növekedést” – hangoztatta David Ciceo. Hozzátette: bízik abban, hogy ezt a növekedési ütemet az év végére is tartani tudják, ami által az idei utasforgalom elérné a 800 ezret a tavalyi 752 ezerhez viszonyítva. Amint arról lapunkban is beszámoltunk, idén nyártól a kolozsvári reptérről több új járat is indul: belföldön a Blue Air Suceavára és Bukarestbe szállít, a Tarom Konstancára, míg a külföldi célpontok közül a Wizz Air légitársaság kínálata Madriddal, Forlival, Trevisóval, illetve Palma de Mallorcával bővült.
Osztja a reptér igazgatójának derűlátását egyébként Florentina Ivan, a Blue Air légitársaság PR- igazgatója is, aki tegnapi sajtótájékoztatóján szintén növekedésről beszélt. Mint hangsúlyozta, abban bíznak, hogy a nyári szezon október végi lezárásáig több mint 5500 személyt szállítanak Kolozsvár és Bukarest között. A vállalat becslései szerint addig is a járatok legalább 75 százalékban telítettek lesznek.
Az igazgató egyúttal arról is tájékoztatott, hogy szeretnék ezt a járatot a téli hónapokban is fenntartani, s reményeik szerint rövid időn belül ez lesz a legjobban teljesítő járatuk. A Blue Air július 22. óta szállít a kincses városból a román fővárosba, egy út ára 214 lejtől, míg a retúr jegy ára 174 lejtől kezdődik. A járat csak hétköznapokon, hétfőtől péntekig üzemel.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.