Archív felvétel
Mivel még mindig nem készült el a vonatkozó törvény, a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási árak szabályozásának meghosszabbítását kérik a fuvarozók.
2017. május 07., 19:012017. május 07., 19:01
Sürgősségi kormányrendeletet kérnek a fuvarozók, ami további hat hónappal meghosszabbítaná a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (RCA) díjszabásokra vonatkozó plafon érvényességi idejének meghosszabbítását, miután a jelenlegi szabályozás két hét múlva lejár, az új járműbiztosítási törvény pedig még nincs érvényben.
A közúti fuvarozók érdekképviseletei által kiadott közleményben emlékeztetnek, hogy 2014–2016 között
A kötelező gépjármű-biztosításokról szóló törvénynek erre a piacra kellene szabályozásokat behoznia, referenciárat megállapítania, és megakadályozni az említetthez hasonló visszaéléseket a biztosítótársaságok részéről – vélik.
„Mivel az RCA-ról szóló új törvény még mindig nincs jóváhagyva, a felső határ érvényessége pedig két hét múlva lejár, a közúti szállítók érdekvédelmi szervezetei – UNTRR, FORT, APTE 2002, APULUM, ARTRI – felszólítják a kormányt, a parlamentet, a Pénzügyi Felügyeletet (ASF) és a Versenytanácsot, hozzon sürgős intézkedéseket annak érdekében, hogy a biztosítási tarifák plafonja további 6 hónapra érvényes maradjon. Emlékeztetjük önöket, hogy az 1996/21-es, a konkurenciáról szóló törvény értelmében az RCA tarifái számára a kormány rendkívüli esetben felső határt állapíthat meg, amelynek érvényességét, amennyiben a rendkívüli körülmények továbbra is fennállnak, határozattal hat hónappal meghosszabíthatja” – írják a fuvarozók.
Válaszolva a fuvarozók kérésére, Alina Petrescu kormányszóvivő azt mondta,
Hozzátette: a pénzügyminiszter találkozott a héten a biztosítótársaságok képviselőivel, a közlekedésügyi tárca vezetője pedig a közúti fuvarozással foglalkozó vállalatok küldöttségével egyeztetett, „a megoldással azonban a Pénzügyi Felügyeletnek, illetve a parlamentnek kell előállnia". Petrescu is emlékeztetett, jelenleg parlamenti vitán van egy, az RCA-k piacát szabályozni hivatott törvénytervezet, és reményeik szerint a napokban kiderül, mikorra várható a jogszabály elfogadása.
„Amióta az előző kormány kiadta a kötvények árának maximálásáról szóló rendeletet, több jelzés is érkezett Brüsszelből egy esetleges kötelezettségszegési eljárásról, tehát ezzel a lehetőséggel is számolni kell" - tette hozzá a kormányszóvivő. Arra a kérdésre, hogy fontolgatja-e a kormány a plafonérték hat hónapban megszabott érvényességi határidejének meghosszabbítását, Petrescu úgy válaszolt, „minden lehetőséget számba vesznek".
A korábbi 3,3 százalékról 1,4 százalékra módosította az Európai Bizottság (EB) pénteken közzétett jelentésében a román gazdaság 2024-es GDP-arányos növekedésére vonatkozó előrejelzését.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
szóljon hozzá!