Archív felvétel
Mivel még mindig nem készült el a vonatkozó törvény, a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási árak szabályozásának meghosszabbítását kérik a fuvarozók.
2017. május 07., 19:012017. május 07., 19:01
Sürgősségi kormányrendeletet kérnek a fuvarozók, ami további hat hónappal meghosszabbítaná a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (RCA) díjszabásokra vonatkozó plafon érvényességi idejének meghosszabbítását, miután a jelenlegi szabályozás két hét múlva lejár, az új járműbiztosítási törvény pedig még nincs érvényben.
A közúti fuvarozók érdekképviseletei által kiadott közleményben emlékeztetnek, hogy 2014–2016 között
A kötelező gépjármű-biztosításokról szóló törvénynek erre a piacra kellene szabályozásokat behoznia, referenciárat megállapítania, és megakadályozni az említetthez hasonló visszaéléseket a biztosítótársaságok részéről – vélik.
„Mivel az RCA-ról szóló új törvény még mindig nincs jóváhagyva, a felső határ érvényessége pedig két hét múlva lejár, a közúti szállítók érdekvédelmi szervezetei – UNTRR, FORT, APTE 2002, APULUM, ARTRI – felszólítják a kormányt, a parlamentet, a Pénzügyi Felügyeletet (ASF) és a Versenytanácsot, hozzon sürgős intézkedéseket annak érdekében, hogy a biztosítási tarifák plafonja további 6 hónapra érvényes maradjon. Emlékeztetjük önöket, hogy az 1996/21-es, a konkurenciáról szóló törvény értelmében az RCA tarifái számára a kormány rendkívüli esetben felső határt állapíthat meg, amelynek érvényességét, amennyiben a rendkívüli körülmények továbbra is fennállnak, határozattal hat hónappal meghosszabíthatja” – írják a fuvarozók.
Válaszolva a fuvarozók kérésére, Alina Petrescu kormányszóvivő azt mondta,
Hozzátette: a pénzügyminiszter találkozott a héten a biztosítótársaságok képviselőivel, a közlekedésügyi tárca vezetője pedig a közúti fuvarozással foglalkozó vállalatok küldöttségével egyeztetett, „a megoldással azonban a Pénzügyi Felügyeletnek, illetve a parlamentnek kell előállnia". Petrescu is emlékeztetett, jelenleg parlamenti vitán van egy, az RCA-k piacát szabályozni hivatott törvénytervezet, és reményeik szerint a napokban kiderül, mikorra várható a jogszabály elfogadása.
„Amióta az előző kormány kiadta a kötvények árának maximálásáról szóló rendeletet, több jelzés is érkezett Brüsszelből egy esetleges kötelezettségszegési eljárásról, tehát ezzel a lehetőséggel is számolni kell" - tette hozzá a kormányszóvivő. Arra a kérdésre, hogy fontolgatja-e a kormány a plafonérték hat hónapban megszabott érvényességi határidejének meghosszabbítását, Petrescu úgy válaszolt, „minden lehetőséget számba vesznek".
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!