Fotó: Pixabay
Hódít a mesterséges intelligencia (MI/AI), egyre több startup (induló vállalkozás) használja, akik pedig élnek vele, további fejlesztéseket terveznek egy friss elemzés szerint.
2023. augusztus 10., 19:422023. augusztus 10., 19:42
A mesterséges intelligenciát használó délkelet-európai startupok a következő két évben egymillió eurót meghaladó finanszírozást szeretnének bevonzani főként nemzetközi terjeszkedés, csapatuk bővítése, valamint új szolgáltatások és termékek bevezetése céljából – derül ki a Techcelerator és a Google for Startups friss jelentéséből. Az AI-térkép legutóbbi kiadásában több mint 150 romániai AI-startupot azonosítottak, a tavalyi 100-hoz képest.
A G4media.ro által idézett elemzés szerint azonosított startupok több mint fele 2020 után indult. Ugyanakkor a jelentés előző kiadásában szereplő startupok 10 százaléka megszűnt, ami kevesebb mint tíz egységet jelent.
Mindez pedig jelentős nemzetközi figyelmet vonz, köszönhetően több tényező kombinációjának, többek között a tehetséges regionális munkaerőnek és az erőforrásokhoz való hozzáférésnek” – fogalmazta meg a jelentés előszavában Cristian Dascălu, a Techcelerator ügyvezető partnere.
Mint rámutatott: a legfrissebb trendek azt mutatják, hogy az MI-t használó startupok száma egyre növekszik, és
A jelentés azt is megállapította, hogy a kelet-közép-európai régióban Szlovéniában a legmagasabb az AI-technológiát alkalmazó vállalatok aránya, amely 2021-ben 12 százalékot tett ki. Ez az arány több mint kétszerese a második helyen álló Szlovákiában regisztráltnak, ahol a vállalatok mindössze 5 százaléka használt mesterséges intelligenciát.
A felmérésben részt vevők egyharmada azt mondta, hogy az idei év fő célja, hogy több ügyfelet vonzzon. Az alapítók további fontos céljai között szerepel az új befektetési kör bevonása, a csapat bővítése, új piacokra való belépés, illetve új szolgáltatások és termékek bevezetése.
Fülsiketítőek a mesterséges intelligencia (AI) veszélyei ügyében megkongatott vészharangok – mondta António Gutteres ENSZ-főtitkár hétfő sajtótájékoztatóján, ahol a mesterséges intelligenciát szabályozó testület felállítását javasolta.
A jelentésnek – készítői szerint – két célja volt: az első a régióban működő, mesterséges intelligenciát használó startupok azonosítása és feltérképezése, a második cél pedig az volt, hogy 2022-től kezdve információkat gyűjtsön a fejlődésükről (fejlődési szakasz, bevonzott vagy megcélzott finanszírozási körök és jövőbeli célok).
Korunk egyik technikai vívmánya a mesterséges intelligencia, amely sok tekintetben az emberiség javát szolgálja. Viszont jókora hátulütővel is járhat, hiszen az automatizálás számos munkakörből kiszoríthatja az embert.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Mindössze 200 millió lejes költségvetéssel, de mégis indul idén a magánszemélyeknek szóló roncsautóprogram – jelentette be szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
szóljon hozzá!