Húzóágazat. Az autógyártás Románia leggyorsabban fejlődő iparága
Az autóipar termeli az nemzeti össztermék (GDP) 14%-át és ez teszi ki a román export 26%-át – közölte egy szerdai szakkonferencián Christophe Dridi, a Renault-csoport és a Dacia gyár vezérigazgatója.
2019. június 19., 15:492019. június 19., 15:49
„A román autóipar termeli meg a GDP 14% -át, és 26%-át teszi ki az exportnak. Ez a legnagyobb iparág Romániában, az ország egyik fő gazdasági ereje, amit tovább kell fejlesztenünk. Idén ünnepeljük a Dacia privatizációjának 20. évfordulóját, és nagyon örülünk ennek. Hárommilliárd eurót fektettünk be 20 éves tevékenységünkbe. A következő három évben mintegy 800 millió eurót ruházunk be Romániába. A Dacia dobta piacra a Sanderót, az első európai, családoknak szánt egyterűt, és ez most is vezeti az SUV-ok európai értékesítési listáját. Ezek tények, amelyekre nagyon büszkék vagyunk, sőt még
– jelentette ki Dridi.
Ugyanakkor a francia szakember elmondta: az autógyártónak globális és helyi beszállítókra is szüksége van termékeinek reklámozására és értékesítésére.
„A Dacia húsz éve a Renault-csoport tagja, és tavaly ünnepeltük azt, hogy ötven éve gurult le a szerelőszalagról az első Dacia személygépkocsi. Emellett büszkék vagyunk arra, hogy a Duster stoplámpáit az Elba gyártja, míg a fényszóróit a temesvári Valeo szállítja. Függetlenül attól, hogy külföldi vagy helyi beszállítókról beszélünk, szeretném elmondani, hogy valamennyien magas színvonalú termékeket gyártanak”– tette hozzá a vezérigazgató.
A román és a francia ipari kamarák szervezésében közös román-francia gazdasági fórumot tartanak szerdán Bukarestben – számol be az Agerpres.
Az inflációkövető emelés helyett az alkohol jövedéki adójának rögzített menetrend szerinti fokozatos növelését kérte hétfőn közzétett nyílt levelében a fontosabb romániai szeszesital-gyártókat és -importőröket tömörítő Spirits Románia szövetség.
A Milda Mitkute és Justas Janauska által Litvániában alapított, mintegy 5 milliárd dollárra értékelt Vinted vállalat egy újabb piaccal bővül – adta hírül az Economica.net gazdasági portál.
Indokolatlannak és „rendkívül károsnak” tartja a Romalimenta Élelmiszeripari Munkáltatói Szövetség a kormánynak az árréskorlátozások kiterjesztésére vonatkozó szándékát.
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
Az államnak az áramszolgáltatókkal szembeni tartozásai az energiaár-szabályozási rendszer alkalmazása után 2024-re mintegy 1 milliárd euróra becsülhetők, de ezt az összeget az Országos Energetikai Szabályozó Hatóság (ANRE) nem ismerte el.
A Versenytanács valószínűleg arra fogja kérni a Mega Image üzletláncot, hogy értékesítse valamivel kevesebb mint száz üzletét a Profi átvétele érdekében azokon a településeken, ahol a két üzletlánc átfedésben van.
A KBK Kraft Kraft Project Kovászna megyében építi fel Románia első fotovoltaikuspanel-gyárát – a vállalat csütörtökön írt alá szerződést az energiaügyi tárcával, hogy 19,3 millió eurós támogatást kapjon a helyreállítási tervből – közölték.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint pénteken a csütörtöki 394,4609 lejről 5,4592 lejjel (1,38 százalékkal) 399,9201 lejre nőtt egy gramm arany ára, ami újabb rekordot jelent.
Sokan érdeklődnek a kormány roncstraktorvásárlási programja iránt. Hírek szerint a novemberre tervezett start helyett december elején indítanák. Hatvanöt százalékos állami támogatás mellett az 500 millió lejes keret 2800 traktor vásárlására elegendő.
Az augusztusi 2,4 százalékról szeptemberben 2,1 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
szóljon hozzá!