Húzóágazat. Az autógyártás Románia leggyorsabban fejlődő iparága
Az autóipar termeli az nemzeti össztermék (GDP) 14%-át és ez teszi ki a román export 26%-át – közölte egy szerdai szakkonferencián Christophe Dridi, a Renault-csoport és a Dacia gyár vezérigazgatója.
2019. június 19., 15:492019. június 19., 15:49
„A román autóipar termeli meg a GDP 14% -át, és 26%-át teszi ki az exportnak. Ez a legnagyobb iparág Romániában, az ország egyik fő gazdasági ereje, amit tovább kell fejlesztenünk. Idén ünnepeljük a Dacia privatizációjának 20. évfordulóját, és nagyon örülünk ennek. Hárommilliárd eurót fektettünk be 20 éves tevékenységünkbe. A következő három évben mintegy 800 millió eurót ruházunk be Romániába. A Dacia dobta piacra a Sanderót, az első európai, családoknak szánt egyterűt, és ez most is vezeti az SUV-ok európai értékesítési listáját. Ezek tények, amelyekre nagyon büszkék vagyunk, sőt még
– jelentette ki Dridi.
Ugyanakkor a francia szakember elmondta: az autógyártónak globális és helyi beszállítókra is szüksége van termékeinek reklámozására és értékesítésére.
„A Dacia húsz éve a Renault-csoport tagja, és tavaly ünnepeltük azt, hogy ötven éve gurult le a szerelőszalagról az első Dacia személygépkocsi. Emellett büszkék vagyunk arra, hogy a Duster stoplámpáit az Elba gyártja, míg a fényszóróit a temesvári Valeo szállítja. Függetlenül attól, hogy külföldi vagy helyi beszállítókról beszélünk, szeretném elmondani, hogy valamennyien magas színvonalú termékeket gyártanak”– tette hozzá a vezérigazgató.
A román és a francia ipari kamarák szervezésében közös román-francia gazdasági fórumot tartanak szerdán Bukarestben – számol be az Agerpres.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
szóljon hozzá!