2011. december 02., 06:352011. december 02., 06:35
Furus Levente elmondta, akkor jöttek rá, szükség van egy ilyen útmutatóra, amikor irodavezetőt akartak alkalmazni, és a jelentkezők többsége teljesen felkészületlen volt. Az álláshirdetésre beérkezett 38 önéletrajz alapján mindössze hat jelöltet tudtak behívni interjúra. Az önéletrajzok többsége olyan volt, mint amit a keresőprogram elsőnek kiad, ha beírják az „önéletrajz” kulcsszót. Ugyanakkor az interjúra behívott álláskeresők semmit nem tudtak az iroda tevékenységéről. Furus Levente hangsúlyozta, azt próbálják tudatosítani a fiatalokban, hogy az álláskeresés egy verseny, a legjobb ér célba, kapja meg a munkahelyet, tehát nem lehet félvállról venni a felkészülést: jó önéletrajzot, szándéklevelet kell írni, fel kell készülni az interjúra, utána kell nézni a munkaadónak. „A középiskolában a diákok már tanulnak önéletrajzot, szándéklevelet írni, de ez a gyakorlatban még nem látszik” – fogalmazott az ifjúsági szervezet elnöke, hangsúlyozva, Kovászna megyében az átlagosnál is kiélezettebb a verseny, hiszen magas a munkanélküliség, és sok fiatalnak nincs állása. Az útmutató pedig szerinte eligazítja a fiatalokat, hogyan keressenek munkahelyet, hogyan mérjék fel a készségeiket, miként írjanak ütős önéletrajzot. A munkavállalási útmutató hamarosan letölthető lesz a www.turuliroda.ro honlapról is.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.