Fotó: Facebook/Florin Barbu
Egyeztetést kezdeményezett Florin Barbu mezőgazdasági miniszter a termelők és a kereskedők képviselőivel az alapélelmiszerek árkorlátozásának meghosszabbításáról.
2024. január 13., 15:532024. január 13., 15:53
Ezt maga a miniszter tudatta szombaton a közösségi oldalán.
„Hétfőn 15.00 órakor a kereskedők és feldolgozók képviselőivel is találkozom, hogy áttekintsük az alapvető élelmiszerek haszonkulcsának korlátozására irányuló intézkedés eredményeit. Egyértelmű, hogy ez az intézkedés meghozta gyümölcsét – az infláció az év végére 6,6 százalékra csökkent, a románok vásárlóereje pedig javult (+7,9 százalékos reálbér-növekedés 2023 novemberében 2022 novemberéhez képest). Közösen fogunk dönteni arról, hogyan lehet ezt a jó intézkedést meghosszabbítani a románok vásárlóerejének védelme érdekében!” – jelentette be a mezőgazdasági miniszter a Facebookon.
Közlése szerint a hivatalba menet bement egy szupermarketbe, hogy ellenőrizze az alapvető élelmiszerek polcán feltüntetett árakat, és megállapította, hogy a korlátozott árrésű termékek a polcon vannak, megfelelően felcímkézve
„Célunk, hogy továbbra is támogassuk az alacsony és közepes jövedelmű romániai családokat!” – hangsúlyozza a miniszter.
Az alapélelmiszerekre tavaly bevezetett haszonkulcsplafon határideje január 31-én jár le.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Mindössze 200 millió lejes költségvetéssel, de mégis indul idén a magánszemélyeknek szóló roncsautóprogram – jelentette be szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A Bevándorlási Főfelügyelőség (IGI) eddig ebben az évben több mint 42 500 munkavállalási engedélyt adott ki külföldi állampolgároknak – számolt be egy szerdai szakmai rendezvényen Daniel Titirigi.
szóljon hozzá!