Kútfigyelő. Az értékes információk birtokában kiválaszthatjuk a legolcsóbb tankolási lehetőséget. Képünk illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Üzemanyagár-figyelő rendszert indított útjára a bukaresti Versenytanács, amely szerint az online platformmal akár az energiahordozó árának csökkenése is elérhető. Az intézmény a három évvel ezelőtt elindított, az élelmiszerpiacot monitorozó felületet bővítette a kőolajipari termékekkel.
2019. július 01., 16:202019. július 01., 16:20
2019. július 01., 18:252019. július 01., 18:25
Korábbi hasonló kezdeményezésén felbuzdulva internetes árfigyelő rendszert dolgozott ki a romániai Versenyhivatal a kőolajipari termékek számára. A Bogdan Chiriţoiu, a versenytanács elnöke által hétfőn bemutatott felület segítségével az autósok rálátást kapnak a legközelebbi töltőállomások elhelyezkedésére, azok szolgáltatásaira, továbbá az általuk megszabott üzemanyagárakra. Ezáltal
„Ennek köszönhetően ösztönözni lehet a kőolajipari termékeket forgalmazó piaci szereplők közötti versenyt, úgy az árak, mint a szolgáltatások terén” – jelentette ki Bogdan Chiriţoiu.
Az üzemanyag-árfigyelő webes felületen (www.monitorulpreturilor.info) és okostelefon-alkalmazás (IOS és Android) formájában egyaránt elérhető.
Ezek között a standard és prémium kategóriájú benzin és gázolaj, továbbá az autógáz árára lehet rákeresni, ugyanakkor a platform feltünteti az elektromos töltőállomások lelőhelyét is. Hétfői beélesítését követően magunk is kipróbáltuk az árfigyelőt, és meggyőződhettünk afelől, hogy a Krónika kolozsvári szerkesztőségéhez legközelebb, 1,11 kilométerre egy Lukoil kútnál tankolhatunk a legolcsóbban standard gázolajat, mégpedig literenként 5,64 lejért. Standard benzin esetében ugyanezt a töltőállomást dobta ki a rendszer, ezt az üzemanyagtípust hétfőn délután itt literenként 5,52 lejért forgalmazták.
Egyébként a Versenytanács 2016 novemberében ugyancsak a vásárlók hatékonyabb tájékoztatása, a kereskedelmi verseny fokozása, nem utolsó sorban pedig az árak csökkentése érdekében hozta létre az élelmiszeripari termékeket monitorozó online felületét. Ezen egyelőre a bukaresti és Ilfov megyei áruházláncokban forgalmazott több mint száz alaptermék árát lehet összehasonlítani. A rendszer kiépítése egyébként azért húzódott el, mert
Az országban tevékenykedő multinacionális cégek korábban egyebek mellett azt nehezményezték, hogy a hatóságok a megkérdezésük nélkül döntöttek az ármonitoring bevezetéséről. A versenyhivatal tervei szerint az árfigyelőt kiterjesztik az egész országra.
A világ eddig kitermelt aranykészlete több ezer tonna, de elosztva csupán néhány gramm fejenként.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
szóljon hozzá!