Kútfigyelő. Az értékes információk birtokában kiválaszthatjuk a legolcsóbb tankolási lehetőséget. Képünk illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Üzemanyagár-figyelő rendszert indított útjára a bukaresti Versenytanács, amely szerint az online platformmal akár az energiahordozó árának csökkenése is elérhető. Az intézmény a három évvel ezelőtt elindított, az élelmiszerpiacot monitorozó felületet bővítette a kőolajipari termékekkel.
2019. július 01., 16:202019. július 01., 16:20
2019. július 01., 18:252019. július 01., 18:25
Korábbi hasonló kezdeményezésén felbuzdulva internetes árfigyelő rendszert dolgozott ki a romániai Versenyhivatal a kőolajipari termékek számára. A Bogdan Chiriţoiu, a versenytanács elnöke által hétfőn bemutatott felület segítségével az autósok rálátást kapnak a legközelebbi töltőállomások elhelyezkedésére, azok szolgáltatásaira, továbbá az általuk megszabott üzemanyagárakra. Ezáltal
„Ennek köszönhetően ösztönözni lehet a kőolajipari termékeket forgalmazó piaci szereplők közötti versenyt, úgy az árak, mint a szolgáltatások terén” – jelentette ki Bogdan Chiriţoiu.
Az üzemanyag-árfigyelő webes felületen (www.monitorulpreturilor.info) és okostelefon-alkalmazás (IOS és Android) formájában egyaránt elérhető.
Ezek között a standard és prémium kategóriájú benzin és gázolaj, továbbá az autógáz árára lehet rákeresni, ugyanakkor a platform feltünteti az elektromos töltőállomások lelőhelyét is. Hétfői beélesítését követően magunk is kipróbáltuk az árfigyelőt, és meggyőződhettünk afelől, hogy a Krónika kolozsvári szerkesztőségéhez legközelebb, 1,11 kilométerre egy Lukoil kútnál tankolhatunk a legolcsóbban standard gázolajat, mégpedig literenként 5,64 lejért. Standard benzin esetében ugyanezt a töltőállomást dobta ki a rendszer, ezt az üzemanyagtípust hétfőn délután itt literenként 5,52 lejért forgalmazták.
Egyébként a Versenytanács 2016 novemberében ugyancsak a vásárlók hatékonyabb tájékoztatása, a kereskedelmi verseny fokozása, nem utolsó sorban pedig az árak csökkentése érdekében hozta létre az élelmiszeripari termékeket monitorozó online felületét. Ezen egyelőre a bukaresti és Ilfov megyei áruházláncokban forgalmazott több mint száz alaptermék árát lehet összehasonlítani. A rendszer kiépítése egyébként azért húzódott el, mert
Az országban tevékenykedő multinacionális cégek korábban egyebek mellett azt nehezményezték, hogy a hatóságok a megkérdezésük nélkül döntöttek az ármonitoring bevezetéséről. A versenyhivatal tervei szerint az árfigyelőt kiterjesztik az egész országra.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!