Kútfigyelő. Az értékes információk birtokában kiválaszthatjuk a legolcsóbb tankolási lehetőséget. Képünk illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Üzemanyagár-figyelő rendszert indított útjára a bukaresti Versenytanács, amely szerint az online platformmal akár az energiahordozó árának csökkenése is elérhető. Az intézmény a három évvel ezelőtt elindított, az élelmiszerpiacot monitorozó felületet bővítette a kőolajipari termékekkel.
2019. július 01., 16:202019. július 01., 16:20
2019. július 01., 18:252019. július 01., 18:25
Korábbi hasonló kezdeményezésén felbuzdulva internetes árfigyelő rendszert dolgozott ki a romániai Versenyhivatal a kőolajipari termékek számára. A Bogdan Chiriţoiu, a versenytanács elnöke által hétfőn bemutatott felület segítségével az autósok rálátást kapnak a legközelebbi töltőállomások elhelyezkedésére, azok szolgáltatásaira, továbbá az általuk megszabott üzemanyagárakra. Ezáltal
„Ennek köszönhetően ösztönözni lehet a kőolajipari termékeket forgalmazó piaci szereplők közötti versenyt, úgy az árak, mint a szolgáltatások terén” – jelentette ki Bogdan Chiriţoiu.
Az üzemanyag-árfigyelő webes felületen (www.monitorulpreturilor.info) és okostelefon-alkalmazás (IOS és Android) formájában egyaránt elérhető.
Ezek között a standard és prémium kategóriájú benzin és gázolaj, továbbá az autógáz árára lehet rákeresni, ugyanakkor a platform feltünteti az elektromos töltőállomások lelőhelyét is. Hétfői beélesítését követően magunk is kipróbáltuk az árfigyelőt, és meggyőződhettünk afelől, hogy a Krónika kolozsvári szerkesztőségéhez legközelebb, 1,11 kilométerre egy Lukoil kútnál tankolhatunk a legolcsóbban standard gázolajat, mégpedig literenként 5,64 lejért. Standard benzin esetében ugyanezt a töltőállomást dobta ki a rendszer, ezt az üzemanyagtípust hétfőn délután itt literenként 5,52 lejért forgalmazták.
Egyébként a Versenytanács 2016 novemberében ugyancsak a vásárlók hatékonyabb tájékoztatása, a kereskedelmi verseny fokozása, nem utolsó sorban pedig az árak csökkentése érdekében hozta létre az élelmiszeripari termékeket monitorozó online felületét. Ezen egyelőre a bukaresti és Ilfov megyei áruházláncokban forgalmazott több mint száz alaptermék árát lehet összehasonlítani. A rendszer kiépítése egyébként azért húzódott el, mert
Az országban tevékenykedő multinacionális cégek korábban egyebek mellett azt nehezményezték, hogy a hatóságok a megkérdezésük nélkül döntöttek az ármonitoring bevezetéséről. A versenyhivatal tervei szerint az árfigyelőt kiterjesztik az egész országra.
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
szóljon hozzá!