Kútfigyelő. Az értékes információk birtokában kiválaszthatjuk a legolcsóbb tankolási lehetőséget. Képünk illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Üzemanyagár-figyelő rendszert indított útjára a bukaresti Versenytanács, amely szerint az online platformmal akár az energiahordozó árának csökkenése is elérhető. Az intézmény a három évvel ezelőtt elindított, az élelmiszerpiacot monitorozó felületet bővítette a kőolajipari termékekkel.
2019. július 01., 16:202019. július 01., 16:20
2019. július 01., 18:252019. július 01., 18:25
Korábbi hasonló kezdeményezésén felbuzdulva internetes árfigyelő rendszert dolgozott ki a romániai Versenyhivatal a kőolajipari termékek számára. A Bogdan Chiriţoiu, a versenytanács elnöke által hétfőn bemutatott felület segítségével az autósok rálátást kapnak a legközelebbi töltőállomások elhelyezkedésére, azok szolgáltatásaira, továbbá az általuk megszabott üzemanyagárakra. Ezáltal
„Ennek köszönhetően ösztönözni lehet a kőolajipari termékeket forgalmazó piaci szereplők közötti versenyt, úgy az árak, mint a szolgáltatások terén” – jelentette ki Bogdan Chiriţoiu.
Az üzemanyag-árfigyelő webes felületen (www.monitorulpreturilor.info) és okostelefon-alkalmazás (IOS és Android) formájában egyaránt elérhető.
Ezek között a standard és prémium kategóriájú benzin és gázolaj, továbbá az autógáz árára lehet rákeresni, ugyanakkor a platform feltünteti az elektromos töltőállomások lelőhelyét is. Hétfői beélesítését követően magunk is kipróbáltuk az árfigyelőt, és meggyőződhettünk afelől, hogy a Krónika kolozsvári szerkesztőségéhez legközelebb, 1,11 kilométerre egy Lukoil kútnál tankolhatunk a legolcsóbban standard gázolajat, mégpedig literenként 5,64 lejért. Standard benzin esetében ugyanezt a töltőállomást dobta ki a rendszer, ezt az üzemanyagtípust hétfőn délután itt literenként 5,52 lejért forgalmazták.
Egyébként a Versenytanács 2016 novemberében ugyancsak a vásárlók hatékonyabb tájékoztatása, a kereskedelmi verseny fokozása, nem utolsó sorban pedig az árak csökkentése érdekében hozta létre az élelmiszeripari termékeket monitorozó online felületét. Ezen egyelőre a bukaresti és Ilfov megyei áruházláncokban forgalmazott több mint száz alaptermék árát lehet összehasonlítani. A rendszer kiépítése egyébként azért húzódott el, mert
Az országban tevékenykedő multinacionális cégek korábban egyebek mellett azt nehezményezték, hogy a hatóságok a megkérdezésük nélkül döntöttek az ármonitoring bevezetéséről. A versenyhivatal tervei szerint az árfigyelőt kiterjesztik az egész országra.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
szóljon hozzá!