Különböző képzettségű alkalmazottakat toboroz Kolozsvárra és Temesvárra a Bosch-csoport a kereskedelmi, a műszaki és a gyártási ágazatban, egyebek mellett gépészmérnököket, teszt- és minőségmérnököket, automatizálási és mechatronikai mérnököket keresnek.
2016. május 06., 16:122016. május 06., 16:12
A vállalatnak ugyanakkor szüksége van elektronikai, elektrotechnikai, automatizálási és informatikai szakképesítésű gyártástervezőkre, logisztikai szakemberekre, közgazdászokra, illetve szakképzetlen operátorokra a gyártási részlegen.
„Kolozsvári kutató- és fejlesztőközpontjához a Bosch mérnököket és programozókat keres vezetéssegítő rendszerek (képfeldolgozói vagy C++, S+ Development képesítéssel), járműipar (Embedded platforms képesítéssel), kapcsolódó iparágak (Data Mining, illetve hardware és mechanikai programozói képesítéssel), elemzés és tesztelés (vegyészmérnöki és fizikai képzettséggel), parkolópilóták terén (alkalmazott mérnöki képesítéssel)” – jelentette be a vállalat.
Az új temesvári Shared Services (BPO) részleg ugyanakkor felvesz telefonos közönségszolgálati dolgozókat (call center), beszerzési segédet, közgazdászokat, IT-projektmenedzsereket, SAP-elemzőket és műszaki segédet. A Bosch Románia ugyanakkor Junior Managers (JMP) programját is folytatja, amelynek révén idén több mint tíz friss műszaki, szociológiai vagy közgazdasági végzettségű fiatalt készít fel a menedzseri munkára. A vállalat ugyanakkor a Kolozsvári Műszaki Egyetemmel közösen doktori értekezéseket is koordinál. A vállalat világszerte 14 ezer felsőfokú végzettségű alkalmazottat keres.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!