Többek között húst és halat árusító üzletekben vizsgálódtak az élelmiszer-biztonsági felügyelők
Fotó: Rostás Szabolcs
Két hét alatt összesen 4,4 millió lejre róttak ki bírságot az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) felügyelői a húsvét közeledtével végzett ellenőrzések nyomán.
2025. április 08., 12:332025. április 08., 12:33
Az élelmiszer-biztonsági hatóság keddi közleménye szerint március 24-e és április 7-e között országszerte 5025 ellenőrzést végeztek vágóhidakon, mészárszékekben, húst és halat árusító üzletekben, vendéglőkben, gyorsétkezdékben, menzákon, pékségekben, élelmiszerraktárakban, tejfeldolgozó üzemekben, piacokon, szupermarketekben, mozgóárusoknál.
A feltárt rendellenességek miatt 621 bírságot róttak ki összesen 4 402 422 lej értékben, 29 esetben elrendelték a tevékenység ideiglenes felfüggesztését, 11 esetben pedig a leállítását. A felügyelők 303 figyelmeztetést is kibocsátottak.
A feltárt rendellenességek között szerepelt a termékek csomagolására, címkézésére és tárolására, az élelmiszerek raktározására és feldolgozására használt helyiségek és eszközök higiéniai karbantartására vonatkozó szabályok megszegése, a termékek nyomon követhetőségének hiánya, lejárt szavatosságú termékek kereskedelembe bocsátása – írja az Agerpres.
Az élelmiszer-biztonsági hatóság azt tanácsolja a fogyasztóknak, hogy kizárólag állategészségügyi ellenőrzés alatt működő egységekből vásároljanak élelmiszeripari termékeket.
A foglalkoztatott személyek aránya az Európai Unió 20 és 64 év közötti népességén belül 2024-ben 75,8 százalék volt, ami 197,6 millió főt jelent. Ez a legmagasabb arány 2009 óta – derül ki az EU statisztikai hivatalának kedden közölt adataiból.
Bogdan Ivan gazdasági miniszter kedden azt nyilatkozta, hogy elküldték jóváhagyásra a közalkalmazottaknak járó üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet, amelyet még e heti ülésén elfogadhat a kormány.
Az elmúlt háromnegyed év lakásdrágulásának ellenére még mindig Budapest számít az egyik legmegfizethetőbbnek a régiós fővárosok közül – derül ki az ingatlan.com legfrissebb elemzéséből.
Az állategészségügyi hatóság Magyarországon és Szlovákiában is ádáz harcot folytat a fél évszázad után újra megjelent ragadós száj- és körömfájás terjedésének megelőzéséért. Románia megengedi a tej és a hús importját a nem fertőzött országrészekből.
Több mint ötmillió lej kárt okozott az állami költségvetésnek adócsalás révén három autóalkatrészekkel kereskedő Temes megyei vállalkozás – derül ki az Országos Adóhatóság (ANAF) hétfői közleményéből.
A Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetségének (UNSAR) legfrissebb elemzése szerint a CASCO-szerződések alapján tavaly kifizetett 10 legnagyobb kárigény összesen mintegy 5,3 millió lejt tett ki.
Romániában nyitott gyárat a holland textilipari nagyvállalat, az Innofa.
A Trump-kormányzat vámjai példátlan helyzetet teremtettek, Romániának pedig „biztonsági hálót” kell létrehoznia az autóipar és az új vámok által érintett többi ágazat védelmére.
A Moldovai Köztársaságban terjeszkedik a legnagyobb romániai pénzintézet, a Transilvania Bank (Banca Transilvania) – írja az economica.net a pénzintézet közleménye alapján.
Az idei év első két hónapjában 38 százalékkal 1,03 milliárd euróra csökkent Romániában a külföldi közvetlen tőkeberuházások értéke a 2023 azonos időszakában jegyzett 1,66 milliárd euróhoz képest – közölte pénteken a Román Nemzeti Bank (BNR).
szóljon hozzá!