Többek között húst és halat árusító üzletekben vizsgálódtak az élelmiszer-biztonsági felügyelők
Fotó: Rostás Szabolcs
Két hét alatt összesen 4,4 millió lejre róttak ki bírságot az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) felügyelői a húsvét közeledtével végzett ellenőrzések nyomán.
2025. április 08., 12:332025. április 08., 12:33
Az élelmiszer-biztonsági hatóság keddi közleménye szerint március 24-e és április 7-e között országszerte 5025 ellenőrzést végeztek vágóhidakon, mészárszékekben, húst és halat árusító üzletekben, vendéglőkben, gyorsétkezdékben, menzákon, pékségekben, élelmiszerraktárakban, tejfeldolgozó üzemekben, piacokon, szupermarketekben, mozgóárusoknál.
A feltárt rendellenességek miatt 621 bírságot róttak ki összesen 4 402 422 lej értékben, 29 esetben elrendelték a tevékenység ideiglenes felfüggesztését, 11 esetben pedig a leállítását. A felügyelők 303 figyelmeztetést is kibocsátottak.
A feltárt rendellenességek között szerepelt a termékek csomagolására, címkézésére és tárolására, az élelmiszerek raktározására és feldolgozására használt helyiségek és eszközök higiéniai karbantartására vonatkozó szabályok megszegése, a termékek nyomon követhetőségének hiánya, lejárt szavatosságú termékek kereskedelembe bocsátása – írja az Agerpres.
Az élelmiszer-biztonsági hatóság azt tanácsolja a fogyasztóknak, hogy kizárólag állategészségügyi ellenőrzés alatt működő egységekből vásároljanak élelmiszeripari termékeket.
Továbbra is a használt autók a kelendőbbek a romániai lakosság körében, változatlanul a BMW a legnépszerűbb, de a dízelek egyre jobban visszaszorulnak – derül ki az ország legnagyobb autóértékesítő platformjának számító Autovit.ro friss elemzéséből.
Az év első öt hónapjában 3,151 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,7 százalékkal (54 500 toe) kevesebbet, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szombaton közölt adataiból.
A pénzügyminisztérium szombaton közzétett adatai szerint márciusban az előző havi 990,84 milliárd lejről 998,617 milliárd lejre nőtt az államadósság.
Részben újraindította a termelést a marosvásárhelyi Azomureș vegyi üzem: beindította az egyik ammóniaüzemét, amely egy köztes nyersanyag, amely lehetővé teszi az NPK műtrágyák, az ammónium-nitrát és a nitrokalcium előállítását.
Továbbra is a főváros és a nyugati megyék uralják a rangsort a fizetések földrajzi összevetésében egy állásközvetítő platform adatai szerint.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
szóljon hozzá!