2012. február 07., 08:052012. február 07., 08:05
A Kovászna megyei pénzügyőrség főfelügyelője elmondta, abból is kiderül, hogy nem céljuk a mindenáron való bírságolás, hogy tavaly 1327 kereskedelmi társaságot ellenőriztek, és az esetek kevesebb mint felében, vagyis 631 alkalommal bírságoltak összesen több mint egymillió lej értékben. Barboş úgy véli, tevékenységükkel valójában a lelkiismeretesen adózó vállalkozókat segítik, hiszen nekik az adócsaló tisztességtelen konkurenciát jelent.
A főfelügyelő arról számolt be, hogy a legtöbb adócsalást az építkezésben, az áruforgalomban és az alkohol-cigaretta árusításban leplezték le. Az egyik legnagyobb fogásuk egy 4,5 millió lej értékű tranzakció lefülelése volt, az árut az Európai Unió területén mozgatták, az be sem jutott az országba, csak a papírok mentek át Kovászna megyén. A pénzügyőrök ugyanakkor úgy vélik, Kovászna megyében csekély mértékű az adócsalás, az itt felgöngyölített szesz- és cigarettacsempész-ügyek esetében a szálak gyakran a szomszédos Brassó megyébe vezetnek.
Gheorghe Barboş elmondta, a tervei között szerepel, hogy találkozzon a háromszéki vállalkozókkal, erősítve az ellenőrző szervek és az üzletemberek közötti bizalmat, és egyúttal az adócsalás megelőzését. György Ervin prefektus is azt mondja, Háromszéken kevés az adócsaló, mivel az emberek tudják, hogy a befizetett adó a közösségnek is hasznára van.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.