2011. augusztus 10., 09:102011. augusztus 10., 09:10
Folyamatos használat mellett a tartozások kialakulásának drasztikus csökkenését is garantálja a rendszert kidolgozó BillBarter vállalat, amely rövidesen Romániában is elkezdi tevékenységét. A cég lapunkhoz eljuttatott közleményéből kiderül, a lánctartozás különösen a kis- és középvállalkozói szektort érinti hátrányosan, a leginkább kockázatos iparágaknak pedig az építőipar, valamint a kis- és nagykereskedelem minősülnek.
Az Európai Unióban a számlák több mint 70 százalékát késve fizetik ki, 2,4 százalékukat pedig egyáltalán nem. A gazdasági válság hatására különösen nagy problémát jelent a körbetartozás, az Európai Bizottság becslése szerint az EU-ban késve vagy soha ki nem fizetett számlák értéke közel 1900 milliárd euró. Mint a közlemény rámutat, a HONEM intelligens hirdetési és információcsere rendszert alkalmaz, amely kizárólag a résztvevők számára releváns információkat jeleníti meg, így segítve a rendszeren belüli üzleti kapcsolatok kiépítését. Használatával felgyorsulnak a globális gazdasági folyamatok, mivel a vállalkozások egyidőben szabadulnak meg tartozásuktól és követelésüktől. A rendszert költségvetési és államigazgatási szervek is használhatják. A programot használni kívánó vállalkozások internetes felületen rögzítik kintlevőségeiket, ezt követően a HONEM kapcsolatokat keres, majd kiértékeli, mely tartozások kompenzálása révén van mód a lehető legnagyobb összegű és legnagyobb részvétellel rendelkező tartozásokat kiegyenlíteni. Az eljárás során tényleges pénzügyi műveletek nem történnek, az érintett vállalkozások úgy jutnak hozzá kifizetetlen kintléevőségükhöz, hogy ezek összegét egy vagy több tartozásuk kiegyenlítésére fordítják. Abban az esetben, ha nem alakul ki a résztvevő vállalkozások közötti körtartozás, a rendszer a barterváltók használatát ajánlja.
A barterváltó a HONEM rendszerben, a vállalkozás által kibocsátott elektronikus váltó, amely a rajta megfogalmazott szolgáltatást, árut biztosítja a dokumentum tulajdonosának. A váltó egy adott szolgáltatásra, árura beváltható „kupon”, amelynek segítségével létrejön az üzleti kapcsolat, és így a lánctartozás körtartozássá válik. A cég képviselői ugyanakkor fontosnak tartották kiemelni, hogy sikeresebb, mint egy behajtó cég, hiszen nem alkalmaz zaklató telefonokat, felszólító leveleket, ügyvédi költségeket. A vállalkozások kompenzációval történő rendezése a tartozó és követelő fél számára előnyös, gyors és diszkrét. A rendszerben szereplő tartozások és követelések személyre szabhatóan állíthatók be. A vállalkozások a HONEM rendszer számára a ténylegesen kompenzált összeg után utólagosan fizetnek egyszeri díjat, amelynek összege a kompenzált összeg egy százaléka.
Azon vállalkozások, amelyek nem rendelkeznek internet elérhetőséggel, vagy nem kívánják önállóan elvégezni a teendőket, partnerirodákon keresztül is benyújthatják követeléseiket.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!