2009. május 21., 10:442009. május 21., 10:44
Júniusban nyílik a légitársaság legújabb, 11. bázisa Prágában, a flotta pedig további 4 új Airbus A320-as repülőgéppel bővül idén.
Hangsúlyozzák, hogy a hatékony üzemeltetésnek és az alacsony áraknak köszönhetően a légitársaság növekedése a pénzügyi válság és a légiközlekedési általános visszaesés ellenére töretlen: 2009-ben várhatóan 30 százalékkal több utas veszi igénybe a Wizz Air járatait, mint az előző évben.
Ezzel idén a diszkont légitársaság várhatóan Közép-Kelet Európa legnagyobb légi utasszállítójává válik, megelőzve valamennyi hagyományos légitársaságot is a térségben – fogalmaznak. Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója a társaság sikerét az „ultra low cost” üzleti modellben látja.
A Wizz Air olcsó jegyes légitársaság három év alatt 1,9 millió utast szállított a Romániából induló és oda érkező járatain, közölte a vállalat. A magyar társaság három évvel ezelőtt kezdte működését Romániában. Repülőgépeinek átlagos kihasználtsága minden évben 85 százalékos volt. A Wizz Air idén arra számít, hogy 1,7 millió személyt szállít majd a Romániából induló és oda érkező járatain, vagyis majdnem kétszer többet, mint tavaly, amikor összesen 900 ezren utaztak a társasággal. A Wizz Air jelenleg tíz célállomásra működtet 24 járatot Bukarestből, Kolozsvárról, Marosvásárhelyről és Temesvárról. A társaság közleménye szerint a Wizz Air áprilisban piacvezető volt a romániai diszkont légitársaságok piacán, 35 százalékos részesedéssel. |
A társaságot 2003 szeptemberében Londonban jegyezték be, 2004 májusában pedig felszállt az első járata. Lengyelország után 2004 júniusában felszállt az első Wizz Air-gép Budapestről, 2005 szeptemberében elindult a bolgár, 2006-ban pedig a román üzemelés. 2008-ban a Wizz Air kiterjesztette működését Ukrajnára, idén pedig elindul Prágából is. Öt év alatt 18 millió utast szállított.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.