2010. március 17., 16:072010. március 17., 16:07
Ez azt jelenti, hogy a romániai sörfogyasztás a 2006-os év szintjére esett vissza, amikor egy lakos átlagban 81 liter sört fogyasztott évente. 2008-ban az egy főre eső átlagérték elérte a 93 litert, ami 2004-től folyamatosan növekedett, hiszen a fejenként számolt átlagos sörfogyasztás évente tíz literrel bővült.
Az egyesület elnöke szerint a fogyasztás csökkenését a gazdasági válság váltotta ki. Romániában továbbra is a műanyag palackba csomagolt sörnek van a legnagyobb keletje, aminek piaci részesedése eléri a 46,7 százalékot.
A románok főként a Romániában gyártott söröket kedvelik, így az importból származó sör tavaly az elfogyasztott \"folyékony kenyérnek\" csak alig egy százalékát tette ki. Románia Európa hatodik legnagyobb sörtermelője.
A gyártók egyesületének tagja a Bergenbier, a Heineken Románia, a Romaqua Group, az United Romanian Breweries és az Ursus Breweries, amelyek a romániai söripar több mint 90 százalékát jelentik.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.