2010. január 12., 09:392010. január 12., 09:39
A Cadburyre ősszel az amerikai Kraft Foods – a világ második számú élelmiszergyártója – tett ajánlatot, de az ellenséges, mivelhogy a Cadbury vezetése elutasította azzal, hogy a kínált vételár, 10,5 milliárd font, alulértékeli a céget.
A Cadbury vezetése előnyben részesítene olyan partnert, amely nemcsak többet fizet, hanem több szót is adna egy egyesült cég irányításában a Cadbury-stábnak. A Ferrerónál azt mondták hírügynökségek érdeklődésére, hogy „változatlan a helyzet” azóta, hogy novemberben közölték: tanulmányozzák a „Cadbury-ügyet”.
Az ellenajánlat megtételének határideje február 2-a, addig van ugyanis a Cadbury részvényeseinek módjuk hivatalosan nyilatkozni a Kraft Foods ajánlatára. A múlt hétig a Cadbury-részvényeseknek az 1,52 százaléka fogadta el a Kraft Foods ajánlatát, de a szakértők szerint még változhat a helyzet.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.