Fotó: Kristó Róbert
Nem nőnek számottevő mértékben idén vagy a jövő elején a nyugdíjak, csak a szokásos indexálásokra kerül sor – jelentette be Dragoș Pîslaru munkaügyi miniszter, leszögezve egyúttal, hogy „a nyugdíjak akkor fognak nőni, amikor ezt megengedhetjük magunknak”.
2016. május 23., 16:302016. május 23., 16:30
2016. május 23., 17:272016. május 23., 17:27
Mint magyarázta, csak a költségvetés növelésével lehetne megnövelni az időskori járandóságot – ehhez hatákonyabbá kellene tenni az adóbehajtást, adót lehetne emelni vagy át lehetne gondolni a közpénzek elköltését. A munkaügyi tárca vezetője bírálta egyúttal a különleges nyugdíjak intézményét, amely szerinte eltávolodást jelent a hozzájárulási alapelvtől, és lehetetlenné teszi a többi nyugdíj emelését.
„A különleges nyugdíjak többletelőnyt jelentenek. Nem mintha azok az emberek nem érdemelnék meg, de tulajdonképpen azokat az összegeket a többiektől kell elvenni. Ha így folytatódik, nincs hogy növelni a többiek nyugdíját” – fogalmazott Dragoș Pîslaru, aki szerint vissza kellene térni az egységes nyugdíjrendszerhez, ám – mint mondta – a mostani kormány ezt nem fogja felvállalni. A miniszter kiemelte továbbá, hogy jelenleg nagy nyomás nehezedik a nyugdíjrendszerre, és amennyiben semmit nem tesznek, 2050-ben bekövetkezik a csőd.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!