Elégedetett a lebontott és jelenleg újjáépítés alatt álló Konca–Szelistye autópálya-szakaszon zajló munkálatok ütemével Cătălin Humor, az Országos Autópálya- és Közútépítő Társaság (CNADNR) igazgatója, aki szerint a Nagyszeben–Szászváros sztráda ezen szakaszát a hónap végéig megnyitják a forgalom előtt.
2016. szeptember 12., 17:302016. szeptember 12., 17:30
Mint részletezte, eddig elkészült a hat áteresz, megvan az 1,5 méteres kőréteg, és most töltik fel zúzott kővel. „Ezt a technikát más projekteknél is alkalmazni fogjuk” – közölte az útügyi hatóság vezetője. Beszélt a huszonkét kilométeres szakasz műszaki ellenőrzésére kiírt versenytárgyalásról is. „Kiírtunk egy licitet a műszaki ellenőrzésre, ezt valószínűleg hatálytalanítjuk. Párhuzamosan más stratégiát keresünk arra, hogy törvényesen szerződést kössünk egy céggel, amelyik elvégzi az ellenőrzést, s bizonyítani fogja az elvégzett munkálatok minőségét” – fejtette ki Humor.
A szakhatóság egyébként a Nagyszeben–Szászváros autópályán további három problémás szakaszt is azonosított, de Humor azt mondja, kisebb gondokról van szó, amelyeket hamarosan orvosolnak. A munkálatok párhuzamosan zajlanak, hogy a hónap végére elkészüljenek – közölte a CNADNR vezetője. Mint ismeretes, a 2014 novemberében felavatott szakaszt 2015-ben zárták le között, miután repedések jelentek meg az aszfalton az elvégzett munkálatok nem megfelelő minősége miatt.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!