2012. szeptember 04., 07:552012. szeptember 04., 07:55
Mint beszámoltunk, egy héttel ezelőtt az amerikai bíróság hatalmas, több mint 1 milliárd dolláros büntetésre ítélte a Samsungot azzal az indokkal, hogy megsértette a versenytárs szabadalmait. Ezt követően az Apple a Samsung nyolc okostelefonjára kérvényezte, hogy tiltsák be az értékesítést az Egyesült Államokban, amit néhány napja felülvizsgált, és amihez most a Galaxy S III is csatlakozott.
A bírósági beadványban most a Galaxy S III mellett szerepel a Galaxy Note, a Galaxy II több változata, de többek között a Galaxy táblagépét is megemlíti. A hírek szerint decemberben várható a meghallgatás a Samsung amerikai értékesítéseinek betiltása ügyében. A Samsung közölte, megteszi a szükséges jogi lépéseket, hogy továbbra is elérhetők legyenek termékei az Egyesült Államokban. „Az Apple korlátozni akarja a fogyasztók választási lehetőségeit” – olvasható a dél-koreai cég közleményében.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.