Mi a megoldás? Az egyik lehetséges forgatókönyv szerint a földgáz esetében még egy évig maradna a jelenlegi árkorlátozás
Fotó: RMDSZ.ro
A kormány által megvitatatott legutóbbi forgatókönyv szerint a földgáz és az áram esetében is maradhat a jelenlegi árkorlátozás, azonban nem azonos ideig.
2025. február 12., 09:292025. február 12., 09:29
Kormányzati berkekből kiszivárgott információk szerint
Mint ismeretes, Sebastian Burduja energiaügyi miniszter a hét elején arról beszélt, több forgatókönyvet is vizsgálnak, ezek egyike csupán a veszélyeztetett fogyasztók esetében tartaná meg az árkorlátozást, ám azzal biztatott, hogy a többiek számlái is csupán csekély összeggel nőnének.
Csupán kis összeggel nőnek majd a villany- és gázszámlák az ársapka áprilisi kivezetése nyomán – próbálta megnyugtatni a közvéleményt Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Ugyanakkor
Burduja kedden a közösségi oldalán arról írt: a kormány várhatóan a jövő hét végéig dönt az április elsejétől bevezetendő energiaár-támogatási rendszerről.
Bejegyzésében Eugen Burduja arról biztosította a közvéleményt: a kormány célja, hogy valamennyi hazai háztartás elfogadható áron jusson energiához.
A miniszter emlékeztetett arra, hogy
de elképzelhető az is, hogy elsősorban a kiszolgáltatott fogyasztók részesülnek majd támogatásban energiakártyák formájában.
Bejegyzésében Burduja hangsúlyozta, hogy a híresztelésekkel ellentétben az energiakártyák bevezetéséről még nem született döntés.
„Egy biztos: most már ismerjük azokat a forgatókönyveket, amelyek közül ki kell választanunk a legmegfelelőbbet annak érdekében, hogy egyensúlyt teremtsünk a költségvetési források, illetve a fogyasztók és a piaci szereplők tűrőképessége között. Ezeket az ágazati szereplőkkel megvitatjuk, a kormány pedig nyilvánosságra hozza a döntését” – írta Burduja.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!