Mi a megoldás? Az egyik lehetséges forgatókönyv szerint a földgáz esetében még egy évig maradna a jelenlegi árkorlátozás
Fotó: RMDSZ.ro
A kormány által megvitatatott legutóbbi forgatókönyv szerint a földgáz és az áram esetében is maradhat a jelenlegi árkorlátozás, azonban nem azonos ideig.
2025. február 12., 09:292025. február 12., 09:29
Kormányzati berkekből kiszivárgott információk szerint
Mint ismeretes, Sebastian Burduja energiaügyi miniszter a hét elején arról beszélt, több forgatókönyvet is vizsgálnak, ezek egyike csupán a veszélyeztetett fogyasztók esetében tartaná meg az árkorlátozást, ám azzal biztatott, hogy a többiek számlái is csupán csekély összeggel nőnének.
Csupán kis összeggel nőnek majd a villany- és gázszámlák az ársapka áprilisi kivezetése nyomán – próbálta megnyugtatni a közvéleményt Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Ugyanakkor
Burduja kedden a közösségi oldalán arról írt: a kormány várhatóan a jövő hét végéig dönt az április elsejétől bevezetendő energiaár-támogatási rendszerről.
Bejegyzésében Eugen Burduja arról biztosította a közvéleményt: a kormány célja, hogy valamennyi hazai háztartás elfogadható áron jusson energiához.
A miniszter emlékeztetett arra, hogy
de elképzelhető az is, hogy elsősorban a kiszolgáltatott fogyasztók részesülnek majd támogatásban energiakártyák formájában.
Bejegyzésében Burduja hangsúlyozta, hogy a híresztelésekkel ellentétben az energiakártyák bevezetéséről még nem született döntés.
„Egy biztos: most már ismerjük azokat a forgatókönyveket, amelyek közül ki kell választanunk a legmegfelelőbbet annak érdekében, hogy egyensúlyt teremtsünk a költségvetési források, illetve a fogyasztók és a piaci szereplők tűrőképessége között. Ezeket az ágazati szereplőkkel megvitatjuk, a kormány pedig nyilvánosságra hozza a döntését” – írta Burduja.
Az idei első negyedévben 2024 hasonló időszakához képest az Európai Unióban 5,7 százalékkal, az euróövezetben 5,4 százalékkal emelkedtek a lakásárak, miután tavaly 4,9, illetve 4,1 százalékos növekedést regisztráltak.
Nagyváradon nyit termelési központot a közel 17 000 alkalmazottat foglalkoztató és évente mintegy 5 milliárd eurós forgalmat bonyolító finn ipari gépgyártó, a Metso – közölte a Profit.ro gazdasági portál.
Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves összevetésben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan csütörtök esete kijelentette: Nicușor Dan államfő a kormány beiktatásakor arra kérte őt, hogy tegyen meg mindent az adóemelések elkerülésért, de a költségvetés állapota ezt nem tette lehetővé.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
szóljon hozzá!