Mi a megoldás? Az egyik lehetséges forgatókönyv szerint a földgáz esetében még egy évig maradna a jelenlegi árkorlátozás
Fotó: RMDSZ.ro
A kormány által megvitatatott legutóbbi forgatókönyv szerint a földgáz és az áram esetében is maradhat a jelenlegi árkorlátozás, azonban nem azonos ideig.
2025. február 12., 09:292025. február 12., 09:29
Kormányzati berkekből kiszivárgott információk szerint
Mint ismeretes, Sebastian Burduja energiaügyi miniszter a hét elején arról beszélt, több forgatókönyvet is vizsgálnak, ezek egyike csupán a veszélyeztetett fogyasztók esetében tartaná meg az árkorlátozást, ám azzal biztatott, hogy a többiek számlái is csupán csekély összeggel nőnének.
Csupán kis összeggel nőnek majd a villany- és gázszámlák az ársapka áprilisi kivezetése nyomán – próbálta megnyugtatni a közvéleményt Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Ugyanakkor
Burduja kedden a közösségi oldalán arról írt: a kormány várhatóan a jövő hét végéig dönt az április elsejétől bevezetendő energiaár-támogatási rendszerről.
Bejegyzésében Eugen Burduja arról biztosította a közvéleményt: a kormány célja, hogy valamennyi hazai háztartás elfogadható áron jusson energiához.
A miniszter emlékeztetett arra, hogy
de elképzelhető az is, hogy elsősorban a kiszolgáltatott fogyasztók részesülnek majd támogatásban energiakártyák formájában.
Bejegyzésében Burduja hangsúlyozta, hogy a híresztelésekkel ellentétben az energiakártyák bevezetéséről még nem született döntés.
„Egy biztos: most már ismerjük azokat a forgatókönyveket, amelyek közül ki kell választanunk a legmegfelelőbbet annak érdekében, hogy egyensúlyt teremtsünk a költségvetési források, illetve a fogyasztók és a piaci szereplők tűrőképessége között. Ezeket az ágazati szereplőkkel megvitatjuk, a kormány pedig nyilvánosságra hozza a döntését” – írta Burduja.
Elindult a toborzási időszak a vendéglátósok, szállásadók, idegenvezetők romániai ágazatában (HoReCa), ahol több száz állást kínálnak a munkaadók.
Erdélyben gyárt könnyű páncélozott taktikai harcjárműveket a román hadsereg számára a török Otokar, miután nemzetközi vegyesvállalat létrehozásáról írt alá megállapodást Románia egyik vezető védelmi vállalatával, a Medgyesen működő Automecanica Rt.-vel.
Az OTP Banknak a romániai piacról való kivonulásáról is szó esett a magyar pénzintézet éves közgyűlésén, pénteken Budapesten.
Megugrott a kereslet a Románia különböző repülőtereiből Rómába indul járatok iránt, ezrek szeretnének fizikailag is jelen lenni a Vatikánban Ferenc pápa hétvégi temetésén.
Tavaly 140 kilométerrel bővült a romániai autópálya-hálózat, a közúthálózat hossza pedig 86 847 kilométert tett ki – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idén a Wizz Air összes romániai útvonalán kínált 15,8 millió ülőhely-kapacitással az ország az ultra fapados magyar légitársaság legnagyobb piacává vált, megelőzve Lengyelországot.
A tavalyinál 50 százalékkal nagyobb, 1,43 milliárd lejes költségvetése lesz idén a hamarosan induló roncsautóprogramnak – tájékoztatott szerdán a környezetvédelmi minisztérium.
A gyermeknevelési pótlékot (gyerekpénzt) május 8-tól folyósítják, a nyugdíjak postai kézbesítése pedig a hónap első négy napjára kiterjedő hosszú hétvége ellenére május 2-án kezdődik – tájékoztatott szerdán a Facebook-oldalán a munkaügyi minisztérium.
A Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetségébe (UNSAR) tömörülő biztosítótársaságok összesen 56 millió lej kártérítést fizettek ki tavaly viharkárok miatt fakultatív lakásbiztosítás alapján.
Az idei év első két hónapjában a nyers adatok szerint 16,7 százalékkal, a szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 19,5 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában az előző év azonos időszakához képest.
szóljon hozzá!