Fotó: Bíró Blanka
Összesen 48 bűnvádi iratcsomót állított össze tavaly a belügyminisztériumhoz tartozó korrupcióellenes igazgatóság (DGA) Kovászna megyében, a vizsgálatok 228 személyt – közülük 40 belügyminisztériumi alkalmazottat – érintettek.
2017. február 20., 17:582017. február 20., 17:58
2017. február 20., 18:382017. február 20., 18:38
George Florin Alexandru, az igazgatóság Kovászna megyei vezetője (képünkön középen) az elmúlt év mérlegét ismertető hétfői sajtótájékoztatón elmondta, az ügyészség eddig 13 esetben indította el a bűnvádi eljárást, 158 személy ellen emeltek vádat, akik közül hárman dolgoznak a belügynél.
Az igazgató szerint inkább azok esetében nagyobb a korrumpálódás kockázata, akik közvetlenül a polgárokkal dolgoznak. Tapasztalata szerint, ha a rendőr visszautasítja a megvesztegetést, az emberek többsége nem arra gondol, hogy a rendőr tisztességes, hanem, hogy nem ajánlott elég pénzt, és tovább próbálkoznak, ezúttal nagyobb összeggel. Országos szinten a rendőrök utasítottak vissza már 80 ezer eurós megvesztegetést vagy BMW-t is – Kovászna megyében a legnagyobb összeg 3000 lej volt, amit a megvesztegethetetlen uzoni rendőrnek ajánlottak fel.
Tavaly összesen négy háromszéki rendőr jelentette, hogy megpróbálták megvesztegetni: két esetben közlekedési vétséget próbáltak elkerülni, két esetben pedig az idegenrendészetnél „intézkedtek volna”. A korrupcióellenes igazgatóság rendőrei 17 bejelentést vizsgáltak ki, ezek nyomán 11 ügyet továbbítottak az ügyészségre, és hat esetben bűnvádi eljárás indult. Évről évre kevesebb a feljelentés, de ez azzal magyarázható, hogy az emberek az elmúlt években olyan panaszokkal is hozzájuk fordultak, ami nem tartozott a hatáskörükbe, például tulajdonjogi gondokkal, mondta George Florin Alexandru.
Hozzátette, egyetlen megalapozatlan feljelentés sem volt, nem jellemző, hogy a háromszékiek bosszúból próbálnak valakit bemártani, bár az igazgatóság a névtelen bejelentéseket is kivizsgálja. Az is bűncselekménynek minősül, ha valaki szándékosan félrevezeti a nyomozó hatóságokat. Az igazgatóság tavaly félszáz megelőző akciót is szervezett, ezekben közel kétszáz diák, és több mint 500 belügyi alkalmazott vett részt.
A Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ) idén is meghirdette mentorprogramját, immár 8. alkalommal.
Covid-19-fertőzésgóc alakult ki a csíkszeredai megyei kórház bőrgyógyászati osztályán, felfüggesztették a beteglátogatást.
A tanulók egyhetes vakációjának kezdetétől megnőtt a látogatók száma a parajdi sóbányában, ezért a létesítmény nyitvatartási idejét meghosszabbították.
Bűnrészesség gyanújával őrizetbe vettek a rendőrök egy 47 éves férfit annak a három szentandrási testvérnek az ügyében, akiket eltűntnek nyilvánítottak, majd négy nappal később Szerbiában találták meg őket az eltűnésüket bejelentő apjukkal együtt.
Elkészült az első két olyan játszótér, amelyet kimondottan a házi kedvenceknek alakítottak ki – jelentette be a kedden a nagyváradi városháza.
Felettesei közreműködésével hamis orvosi igazolással betegszabadságot kért, majd annak jóváhagyása után Afrikában tevékenykedett zsoldosként három Bihar megyei csendőr a korrupcióellenes hatóság szerint.
A közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) december 16-ig várja az ajánlatokat az A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megtervezésére és kivitelezésére – közölte kedden Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
Az ügyészek nem szállítottak meggyőző bizonyítékokat arra nézvést, hogy a Ioan Crișan aradi üzletember három évvel ezelőtti meggyilkolásával gyanúsított személyek esetében valóban fennáll az alapos gyanú – szögezte le az ügyben eljáró bíró.
Autóbalesetben életét vesztette kedd reggel két személy a 76-os országúton a Bihar megyei Biharpoklos térségében.
A június 9-i helyhatósági választásokon nyertes Arad megyei RMDSZ-es polgármesterjelöltek letették hivatali esküjüket, és hétfőn három olyan településen is megalakultak a képviselőtestületek, amelyeket magyar polgármesterek irányítanak.
szóljon hozzá!