Fotó: Rostás Szabolcs
Hamarosan rajtol Románia legnagyobb ingatlanberuházása: Transilvania Smart City néven egy okos városnegyed épül Kolozsváron, amely tulajdonképpen városként fog működni a városban.
2020. december 11., 08:542020. december 11., 08:54
A 700 millió eurót meghaladó befektetés keretében 10 ezer lakást, egy plázát, több oktatási intézményt, több szupermarketet, egy szállodát, egy szállodai rendszerben kiadott lakásokat tartalmazó tömböt, számos irodahelyiséget, konferenciatermeket, több parkot alakítanak ki.
A Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint a munkálatok már januárban elrajtolnak, miután a beruházó már megkapta az engedélyt az övezeti területrendezési tervhez, és
Az építkezés első szakaszában három hektáron kezdenek el januárban dolgozni, itt 800 lakás, egy aparthotel, egy bölcsőde, több bolt, kávézó, vendéglők, tornaterem, bank épül, és egy parkot is kialakítanak. A munkálatok a tervek szerint 18–24 hónapig tartanak.
Az elmúlt hónapokban teljesen megváltozott a kolozsvári ingatlanpiac, eltűntek a befektetők, viszont nőtt a kereslet a saját használatra vásárolt lakások iránt. A bérlemények piacán ma már sokkal több a kiadó lakás, mint a bérlő. A legkevésbé az árak változtak.
A Transilvania Smart City-t egy kisvárosként képzelik el, amelyben elektromos buszok közlekednek, a sofőrök az okostelefonokon követhetik, hol találnak üres parkolóhelyet, és szenzorok monitorozzák a légszennyezés és a zaj szintjét.
A tervekben két tó, egy szabadtéri amfiteátrum, spa, kül- és beltéri medence is szerepel. A városrésznek saját biztonsági rendszere lesz.
Temesváron, sőt Bukarestben is egyszerűbb saját otthonhoz jutni, mint a kincses városban.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!