Fotó: Agent Green
Kérték az Emanuel von und zu Liechtenstein Ausztriában élő herceg március 13-án kilőtt nagyvad DNS-vizsgálatát – jelentette be keddi sajtótájékoztatóján Tánczos Barna.
2021. május 11., 18:302021. május 11., 18:30
A környezetvédelmi miniszter arról számolt be, hogy a környéken élő medvéket megfigyelő szervezetektől pedig további információkat, felvételeket, bizonyítékokat igényeltek.
– fogalmazott a tárcavezető. A környezetvédelmi miniszter egyúttal közölte: az általa vezetett tárcának semmiféle információja nem volt Arthurról, egyetlen alárendelt intézményben sincs jelentés a medvéről.
„593 pontos. Én úgy tudom, hogy egy Szovátán autó által elgázolt medvének 620 pontja volt. Meggyőződésem, hogy Romániában léteznek nagyobb medvék” – mondta. Beszélt ugyanakkor arról is, hogy a külföldi állampolgár március 13-án lőtte ki a medvét, 22 nappal az engedély kiadása után.
– fejtette ki. Kérdésre válaszolva azt mondta, nincs videó vagy fotó a megfigyelésről. Ami Emanuel von und zu Liechtenstein herceget illeti, a tárcavezető azt mondta, a vizsgálatok során megállapították, hogy volt vadászengedélye, fegyverviselési engedélye, és a törvényt tiszteletben tartották. A környezetvédelmi őrség és az erdőőrség vizsgálata kapcsán nem szolgált további részletekkel, mondván, az ügyészség és a DNA is vizsgálódik az ügyben.
Tánczos a keddi sajtótájékoztatón bejelentette azt is, hogy a jelenlegi 60 napról 15 napra rövidítik azt az időszakot, ameddig ki lehet lőni egy medvét az engedély megadását követően, és csak belső emberek végezhetik.
– szögezte le a környezetvédelmi miniszter.
Mint ismeretes, az Agent Green és a VGT egyesületek azzal vádolták meg múlt heti közleményükben Emanuel von und zu Liechtenstein herceget, hogy márciusban kilőtte Románia legnagyobb barnamedvéjét a Kovászna megyei Ozsdola környékén.
Azt állítják, a hercegnek egy anyamedvére volt kilövési engedélye, amely jelentős károkat okozott a falubelieknek, ehelyett azonban a hím példányt terítette le, amely közlésük szerint az erdőben élt, és nem volt hozzászokva az emberek jelenlétéhez, sem az ember által biztosított élelemhez.
Nagyszeben polgármesteri hivatala együttműködést kötött a román állami vasúttársasággal (CFR) a helyiérdekű vasút (HÉV) beindítása érdekében.
Medvebiztos kukák, szigorú élelmiszer-tárolási szabályok a kempingekben és a medvék fotózás céljából történő csalogatásának visszaszorítása – ez csak néhány módja annak, amivel Kanada sikeresen korlátozza a medvék és az emberek közötti interakciókat.
Idén június 3-ától október 31-éig 103 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, és 20 haláleset történt – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Több mint 45 millió lej adósságot halmoztak fel a be nem fizetett helyi adók és illetékek révén az aradiak, akik közül minden ötödik tartozik a városkasszának – derül a gazdasági-pénzügyi osztály kimutatásából.
Az Európai Ügyészség (EPPO) csütörtökre virradóra őrizetbe vette Temesváron Dumitru Andreșoit, Románia legnagyobb juhtenyésztőjét, akit „a csobánok királyának” is neveznek.
Kabai József fogtechnikust, Tőkés László első temesvári bizalmasát a Securitate is beszervezte, de helyzetét a lelkésznek is „meggyónta”, és úgy próbált egyensúlyozni, hogy a politikai rendőrséget se haragítsa magára, de Tőkés ellenállását is segítse.
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány november 1-jén zenés sétát tart a Házsongárdi temetőben, amelynek keretében a kolozsvári sírkertben nyugvó zenészekre, népzenekutatókra, zenetudósokra emlékezik.
Idén is elindította Ne éhezzen senki! elnevezésű kampányát a Solidaris Egyesület, amely Marosvásárhelyen, Kolozsváron és Nagyváradon igyekszik segíteni a rászorulókon.
Elindította téli szezonját a WizzAir, a légitársaság közlése szerint új külföldi célpontokra lehet utazni Kolozsvárról is.
A második világháborúból származó, működőképes tüzérségi bombát találtak a Bihar megyei Váradszentmárton községhez tartozó Váradcsehi faluban, a csatornahálózaton végzett munkálatok során.
3 hozzászólás