2010. április 23., 11:052010. április 23., 11:05
„Sokan ma sem tudják, hogy a legtöbb egészségi gond pszichés alapon képződik. Az egészséges életfelfogás és a bioterápia gyógyszereket helyettesít” – hangoztatta Adriana Mărcuş. A természetgyógyász szavait bioterapeuta társa, Angela Socoloveanu is megerősítette, aki szerint a betegségek képződésében viselkedésünk is fontos szerepet játszik. Arra figyelmeztetett, hogy a mai ember és a természet viszonya megromlott, ami igencsak megbosszulja önmagát. Ugyanakkor már nem vagyunk anynyira jó lelkűek, toleránsak, mint régebb, ennek szintén negatív következményei vannak.
Ezt az elméletet ma már nem csak a természetgyógyászok vallják. Egy orvos, Adrian Ioan Nicula is kiemelte, hogy „a legtöbb betegség az agyból indul. De ugyanakkor onnan is gyógyítható. Az egésznek az a titka, hogy meg kell próbálni mielőbb lelkileg helyrebillenni, viszszaállítani a lelki egyensúlyt” – javasolta a hallgatóságnak. Nicula szerint az is rendkívül nagy gondot jelent, hogy Romániában a betegek nagy része csak az utolsó pillanatban hajlandó segítségért fordulni. Megfigyelései során Adriana Mărcuş arra a következtetésre jutott, hogy míg a regátiak és főként a bukarestiek az anyagiakra helyezik a hangsúlyt, az erdélyiek életében sokkal fontosabb szerepet játszanak a lelkiek és az emberi kapcsolatok. A román –svájci Appel természetgyógyász egyesület elnöke a Nyugat felé való nyitással és az információáramlással magyarázza mindezt.
„Egy jól informált ember soha nem jut a kétségbeesés határáig. Tudja, hogy mindenre van megoldás, csak meg kell keresni a gondok okát. Ha rájövünk, hol tévedtünk, akár az utolsó pillanatban is helyreállíthatunk mindent” – vélekedett a nagyváradi természetgyógyász. Elmondása szerint a betegségekről nem csak azt lehet megállapítani, hogy pszichés ok váltja ki, hanem azt is, hogy mi. „Az emésztési gondok a külvilág el nem fogadására vezethető vissza. A rákot a családon belüli hosszas harag váltja ki. A túlsúly legfőbb oka az értelmetlen távolságtartás vagy a fölösleges gyűjtés, halmozás. A látási gondok is akkor jelennek meg, amikor valamit nem akarsz észrevenni, meglátni” – fejtette ki elméletét Adriana Mărcuş.
Helyi alapanyagokból elkészíthető ételek versenye várja a benevezőket szerte a Kárpát-medencéből, a kiírást az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete hirdette meg. A versenyzőknek 8 adag ételt kell elkészíteniük a szolnoki döntőben.
Görögország is intézkedéseket tervez foganatosítani, hogy megvédje a gyermekeket a közösségi médiától való függőségtől. Az EU-ban azt fontolgatják, hogy a szabályozásokat unió-szerte kiterjesztik.
Szent Dömötör-napi behajtási hagyományokat elevenítik fel a Hortobágyon, a hétvégén. A rendezvény keretében az érdeklődők a Hortobágyi Nemzet Park Igazgatóság leglátványosabb eseményét a daruvonulást is megtekinthetik szervezett túrák keretében.
A marokkói Fez városában járt a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző és Zeneművészeti Karának három küldöttje. Lengyelné Püsök Saroltával az észak-afrikai országban látottakról és tapasztaltakról beszélgettünk.
Szeretnéd, ha betörnének az otthonodba? Segítünk! Íme, tíz tipp, miként érheted el, hogy éppen a te ingatlanodra essen a választás – foglalja össze humorosan a magyar rendőrség honlapja, a Police.hu sok ember figyelmetlenségét és nemtörődömségét.
Egy erdei kamera rögzítette a nappal ritkán látható hiúzok szép példányát Suceava megyében. Az európai hiúzállomány legtöbb példánya ma Románia területén él.
Országos kampány keretében népszerűsítik Magyarországon a dinnyefogyasztást. Szakemberek szerint az egyre gyakoribb nyári kánikulai napok idején a görögdinnye a legjobb gyümölcs az elvesztett folyadék mellett az ásványi anyagok pótlására is.
Új kutatást végeztek Dániában, az eredmények szerint a szabadidős képernyőhasználat heti mindössze 3 órára való, drasztikus csökkentése jelentős mértékben javítja a gyermekek közérzetét, mentális egészségét, szociális képességeit.
A Civitas Alapítvány által működtetett Helyénvaló helyi bolt öt éve színesíti térségünk közösségének mindennapjait, hiszen a munkásságuknak köszönhetően rövid ellátási láncokból érkező, egészséges és minőségi alapanyag kerülhetnek családjaink asztalára.
Magas vérnyomást, ízületi fájdalmakat, asztmás betegeknél nehéz légzést, depresszióban szenvedőknél pedig visszaesést okozhat a gyors időjárás-változás. A Krónika által megkérdezett háziorvos szerint kiegészítő kezeléssel a tünetek megszűnnek.