Rafila szerint fokozatosan kellett volna lemondani a járvány terjedésének megfékezése érdekében bevezetett korlátozásokról
Fotó: Jakab Mónika
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter szerint a Covid-járvány miatti új korlátozások bevezetése „meghaladja az egészségügyi minisztérium hatáskörét és hatalmát”.
2022. március 23., 10:152022. március 23., 10:15
A România Tv-nek adott kedd esti nyilatkozatában Rafila azt mondta, a tárca biztosítja a járványkezelés szakmai részét, mindent, ami a diagnosztizálással, állapotfelméréssel, kezeléssel kapcsolatos, ugyanakkor napi szinten tájékoztatja a lakosságot a helyzet állásáról.
„Tájékoztatásainkból mindenki láthatja a helyzet alakulását.
Nem hiszem, hogy ezek korlátozásnak minősülnek” – fejtette ki a miniszter.
„Az emberek felelősségtudatára, az informálásra alapozunk a továbbiakban. Talán sikeresebbek leszünk, mert néha a kényszerítőnek tűnő intézkedéseket nehezebb alkalmazni, mint azokat, amelyek egyéni felelősségvállalásra ösztönöznek” – szögezte le a miniszter.
Napra pontosan két éve, 2020. március 11-én nyilvánította világjárvánnyá a koronavírust az Egészségügyi Világszervezet (WHO), és még csak három napja lélegezhettünk valamelyest.
és felhívta a figyelmet, hogy a korlátozások fokozatos feloldása lassította volna a vírus terjedését, és az egészségügyi minisztérium a védőmaszk zárttéri használatának kötelezettségét megtartotta volna.
„Most ismét 1 körül van a vírus reprodukciós rátája, és valószínűleg meg is fogja haladni az 1-et, így emelkedő tendenciára számíthatunk. (...) Fontos, hogy ellenőrzés alatt tartsuk, hogy a növekedés ne váljon aggasztóvá” – idézte az Agerpres a minisztert.
Az urnáktól hosszú ideje távolmaradók mozgósításában lát esélyt Kelemen Hunor RMDSZ-elnök arra, hogy ne a magyarellenes George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyerje meg az elnökválasztást.
Marcel Ciolacu hét elején lemondott miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke kivárásra játszik, és mindenképpen kormányra juttatná pártját, akár a szélsőjobboldali George Simion győz, akár a liberális Nicușor Dan.
Állampolitikává emelné Romániában Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének bizonyos álláspontjait George Simion. Eközben Nicușor Dan úgy véli, Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni „jó gyakorlat modellje”.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
szóljon hozzá!