Párton belüli bírálói után, most az ellenzéken a sor, hogy megnyírbálják Dragnea tekintélyét
Fotó: Facebook/Liviu Dragnea
Liviu Dragnea házelnök leváltására irányuló házszabály-módosítási javaslattal teszteli a román jobbközép ellenzék a PSD-ALDE szociálliberális kormánykoalíció egységét, miután a Szociáldemokrata Pártot (PSD) vezető Dragnea a múlt héten párton belüli bírálói nyílt lázadásával szembesült.
2018. szeptember 26., 15:462018. szeptember 26., 15:46
Az ellenzéki pártok szerdán iktatták azt a módosító javaslatot, amelynek értelmében a házelnök leváltásáról a képviselőház tagjainak egyharmada kérhet szavazást.
Raluca Turcan, az ellenzéki Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökhelyettese szerint egyre nyilvánvalóbb, hogy a korrupcióért egy ügyben jogerősen, egy másikban pedig első fokon elmarasztalt Dragnea felelős a román parlament hitelvesztéséért, és Románia nemzetközi megítélésének romlásáért, ezért a parlamentnek meg kell fontolnia a házelnök leváltását.
Az ellenzék nem először próbálkozik ezzel a házszabály-módosítással, amelyet a kormánytöbbség korábban már elvetett.
Dragneát a párt három alelnöke nyílt levélben szólította fel lemondásra, mivel szerintük a pártelnök jogi helyzete sérülékennyé teszi a PSD-t, amelynek támogatottsága a közvélemény-kutatások szerint több mint tíz százalékponttal csökkent a 2016-os választások óta. Dragnea péntek este túlélte a PSD végrehajtó bizottságában rendezett bizalmi szavazást, de tekintélyét megtépázták az ellenszavazatok, és az, hogy immár a nyilvánosság elé kerültek a párton belüli feszültségek.
Az ellenzék házszabály-módosítási kezdeményezéséről a szakbizottság véleményezése után fog szavazni a képviselőház.
Nicolae Ciucă, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke kedd este kijelentette, hogy ha megnyeri az államelnök-választást, államelnöki fizetését a Katonai Veteránok és Rokkant Veteránok Egyesületének fogja adományozni.
Alina Gorghiu igazságügyi miniszter üdvözölte kedd este, hogy az alkotmánybíróság alkotmányosnak nyilvánította a szökésben levő elítéltek büntetését szigorító törvényt.
Egyetlen közös jobboldali államelnökjelölt kiválasztását javasolta kedden Elena Lasconi.
Lelki és érzelmi problémák miatt hívták tavaly a legtöbben az 116111-es gyermeksegélyező számot – derül ki a gyermeksegélyező telefonközpontot működtető egyesület (Asociaţia Telefonul Copilului) keddi tájékoztatásából.
A romániai választópolgárok 83,5 százaléka fontosnak tartja a jelöltviták megszervezését az elnökválasztás előtt – derült ki az INSCOP Research felmérésének kedden közölt eredményeiből.
Tagja volt ugyan a kommunista pártnak, de nem volt kommunista – állította a múltjával kapcsolatosan Nicolae Ciucă, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke és államfőjelöltje.
A bukaresti védelmi minisztérium (MAPN) törvénytervezetet dolgozott ki, amelynek elfogadása lehetővé tenné, hogy Románia hatékonyabban védekezzen a légterét megsértő drónok ellen, és adott esetben lelője azokat – közölte hétfőn a Digi24.ro hírportál.
A megyei jogú városok az utóbbi két évben összesen 116 oktatással kapcsolatos beruházáshoz kaptak támogatást az oktatási minisztériumtól – jelentette ki hétfőn Ligia Deca.
Földrajzi közelsége miatt Románia Ukrajna újjáépítésének tökéletes logisztikai csomópontja lehetne – jelentette ki Radu Oprea gazdasági miniszter egy hétfői vállalkozói rendezvényen.
Magyarországot és Orbán Viktor magyar miniszterelnököt is belekeverné a Nemzeti Liberális Párt (PNL) a romániai választási kampányba.
szóljon hozzá!