Segítségért kiáltanak. A lelki-érzelmi gondokkal küzdő betelefonálók 42,6 százaléka 13 és 15 év közötti
Fotó: Haáz Vince
Lelki és érzelmi problémák miatt hívták tavaly a legtöbben az 116111-es gyermeksegélyező számot – derül ki a gyermeksegélyező telefonközpontot működtető egyesület (Asociaţia Telefonul Copilului) keddi tájékoztatásából.
2024. október 29., 16:012024. október 29., 16:01
Az egyesület fennállásának 17. évfordulója alkalmából tette közzé adatait. Ezek szerint
A lelki-érzelmi gondokkal küzdő betelefonálók 42,6 százaléka 13 és 15 év közötti.
Az Agerpres hírügynökség által ismertetett tájékoztatás szerint az egyesület együttműködik az illetékes intézményekkel, amelyek azonnal be tudnak avatkozni a sürgősségi helyzetekben.
és több példa volt már rá, hogy egy helyzet, amikor gyermek élete volt veszélyben, egyetlen hívással megoldódott – nyilatkozta Cătălina Surcel, az egyesület igazgatója.
Az európai egységes gyermek lelkisegély-vonal létrehozásáról az Európai Parlament 2006. január 17-i ajánlása alapján döntöttek, és Románia volt a harmadik ország, amely bevezette az 116111-es gyermeksegélyező számot.
A Child Helpline International – amelyben Romániát a gyermeksegélyező telefonközpontot működtető egyesület képviseli – által közzétett adatok szerint Európában évente több mint egymillió gyermeknek nyújtanak tanácsadást a gyermeksegélyező telefonvonalakon keresztül. A világjárvány óta a mentális egészségügyi problémák a fő ok, amiért a gyermekek tanácsadást kérnek az 116111-es egységes európai segélyvonalon.
Szolgálati fegyverével, munkaidőben lett öngyilkos egy csendőr – közölte csütörtökön a Suceava megyei csendőrség.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
szóljon hozzá!