Kinn is vagyok, benn is vagyok. Ciucă szerint attól, hogy párttag volt 1989 előtt, még nem volt kommunista
Fotó: Facebook/Nicolae Ciucă
Tagja volt ugyan a kommunista pártnak, de nem volt kommunista – állította a múltjával kapcsolatosan Nicolae Ciucă, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke és államfőjelöltje.
2024. október 29., 10:002024. október 29., 10:00
A politikust – korábbi miniszterelnököt – egy, az Antena 3 hírcsatorna által szervezett vitán Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PNL-lel koalícióban kormányzó Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, egyben államfőjelöltje kérdezte az 1989 előtti múltjáról, arról, hogy tagja volt-e a Román Kommunista Pártnak.
– állította Ciucă.
Mint ismeretes, a PNL elnöke nyugalmazott négycsillagos tábornok, korábban a román hadsereg vezérkari főnökeként tevékenykedett.
„Nincs takargatnivalóm, ez kötelező volt. A katonai iskolát 9,69-es átlaggal fejeztem be, hatodik voltam az osztályban, és ez volt a helyzet. De soha nem voltam kommunista (...) Hivatásos tiszt voltam, a karrieremmel foglalkoztam, és egyáltalán nem bánom, amit a karrierem során tettem” – tette hozzá Ciucă.
„Ciolacu úr valószínűleg arra számított, hogy mást fogok mondani, én soha nem fogok hazudni, nem vagyok olyan, mint ők” – tette hozzá a PNL elnöke.
Nem egyértelmű ugyanakkor, hogy Ciucă arra utalt-e, hogy a tiszteknek be kellett lépniük a kommunista pártba, vagy pedig a szokásjogra, a G4Media portál szerint ugyanis
Azt is elmondta, hogy 1986-ban, 19 évesen lépett be a pártba.
Magyarországot és Orbán Viktor magyar miniszterelnököt is belekeverné a Nemzeti Liberális Párt (PNL) a romániai választási kampányba.
Arra a vádra is rákérdeztek, hogy plagizált-e doktori disszertációjában.
– mondta.
Ciucă beszélt a Klaus Iohannis elnökkel való kapcsolatáról is.
„Eltérő személyiségek vagyunk.
Most sem fogom megtenni. Meggyőződésem, hogy az emberek megválasztják majd a PNL jelöltjét, és akkor egy teljesen másfajta mandátumról fogunk beszélni. Ne próbálják meg összeragasztani őket” – fogalmazott Ciucă.
Arról is kérdezték, hogy mit csinált a forradalom alatt.
„A craiovai 121. felderítő zászlóalj tisztje voltam, ezért mondtam, hogy különleges küldetéseket hajtottam végre.
Ugyanazon nap este elmentünk és őrszolgálatot teljesítettünk a fejlesztési banknál, majd visszatértünk a laktanyába, és soha többé nem mentünk el onnan. Egyáltalán nem voltunk az utcán” – állította Nicolae Ciucă.
A Romániai Zsidó Közösségek Szövetsége (FCER) pénteken állásfoglalást tett közzé az elnökválasztás második fordulójával kapcsolatban.
Videókapcsolatot létesítve beszélgetett egymással pénteken Emmanuel Macron francia elnök Nicuşor Dan bukaresti főpolgármesterrel, akit támogatásáról biztosított a vasárnapi romániai államfőválasztáson.
Hamisak a választási csalásokról szóló híresztelések – figyelmeztetett pénteki közleményében a román belügyminisztérium. A bukaresti külügy és a kormány is hamis információk terjedésére hívja fel a figyelmet.
George Simion, a szélsőséges és magyarellenes Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) államfőjelöltje „nagyívű győzelemről” beszélt a Donald Trump volt tanácsadójának, Steve Bannonnak adott interjúban.
A szélsőjobboldali Fiatal Emberek Pártjának (POT) elnöke, Anamaria Gavrilă pénteken felszólította Nicușor Dan független elnökjelöltet, hogy közölje: szenved-e valamilyen mentális zavarban.
A Romgaz román állami földgázvállalat bírósági keresetet nyújtott be, amelyben a Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet romániai fiókintézménye, a Greenpeace CEE (Central Eastern Europe) Alapítvány feloszlatását kéri.
A választási részvétel lesz a döntő tényező az elnökválasztás második fordulójában – vallja Remus Ștefureac, az INSCOP közvélemény-kutató intézet igazgatója.
A jövendőbeli kormány megalakulhat széles többséggel, de meghatározott időre lehetne szó technokrata kormányról is – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, hangsúlyozva azonban, hogy pártja nem venne részt egy kisebbségi kormányban.
Nicușor Dan, Bukarest függetlenként induló főpolgármestere minimális, hibahatáron belüli eredménnyel vezet George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje előtt.
Botrányt okozott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje, miután autistának nevezte ellenfelét, Nicușor Dant, akivel a vasárnapi második fordulóban csap össze az elnöki tisztségért.
szóljon hozzá!