Fotó: Wikipédia
Két francia gyártmányú, Scorpène tengeralattjáró megvásárlására kérte a bukaresti védelmi minisztérium a parlament hozzájárulását – derül ki a vonatkozó dokumentumokból.
2023. május 18., 14:112023. május 18., 14:11
2023. május 18., 14:162023. május 18., 14:16
A törvényhozás két házának házbizottságai együttes ülésükön olyan határozati javaslatot vitattak meg, amelyben viszonylag részletesen szerepel a haditengerészet fejlesztését célzó program céljai.
A HotNews portál által ismertetett dokumentum szerint a jóváhagyásra előterjeszett javaslat megerősíti a Krónika által tavaly is ismertetett értesüléseket, miszerint
Tengeralattjárók és aknászhajók beszerzéséhez, illetve rakétahordozó hadihajók korszerűsítéséhez kérte a védelmi minisztérium a parlament előzetes jóváhagyását. A szenátus és a képviselőház együttes házbizottsága tudomásul vette a kérést.
Ezek között torpedókat, kezdeti logisztikai támogatást, karbantartási és tesztberendezéseket, kriptográfiai és különleges rendeltetésű berendezéseket, szakértői segítségnyújtást, személyzeti képzési szolgáltatást minden szükséges szinten, beleértve a harci használatot, képzési felszereléseket és speciális adatbázisokat említenek.
Egy nemrég a két védelmi miniszter által aláírt szándéknyilatkozat értelmében Románia Franciaországból is vásárol fegyvereket. A bukaresti kormány tengeralattjárókat és helikoptereket szerez be a francia partnerektől.
Románia jelenleg egyetlen tengeralattjáróval rendelkezik: a Delfinul nevű, szovjet gyártmányú, Kilo osztályú búvárhajó 1996 óta használaton kívül áll.
A Scorpène francia és spanyol tervezésű, dízel-elektromos meghajtású tengeralattjáró. A Scorpène -ek olyan nagy teherbírású acélból készülnek, amivel akár 1000 láb (300 méter) mélységbe is gond nélkül le tudnak merülni. Az új tengeralattjáróknál a legmodernebb zajcsökkentő eljárásokat használják, és az alakjukat is úgy alakították ki, hogy a lehető legtovább rejtve maradhassanak a szonárok előtt.
Jóváhagyta a bukaresti parlament egyesített védelmi bizottsága a román védelmi minisztérium (MAPN) öt fegyverbeszerzési programját, amelyek költségvetése együttesen mintegy tízmilliárd dollárt (7,1 milliárd eurót és 2,5 milliárd dollárt) tesz ki.
Románia nem fog belekeveredni semmiféle háborúba – hangsúlyozta Marcel Ciolacu miniszterelnök a hadsereg napja alkalmából tartott pénteki ünnepségen.
Románia biztonságos ország, a stabilitás egyik pillére – jelentette ki Klaus Iohannis államfő a román hadsereg napján szervezett pénteki ünnepségen.
Nincs szükség a Szociáldemokrata Párt (PSD) segítségére, saját erőből is be fog jutni az elnökválasztás második fordulójába – jelentette ki George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke.
Medve támadt egy férfira péntek reggel a Prahova megyei Bertea községhez tartozó Lutu Roşu faluban – közölte a katasztrófavédelmi felügyelőség.
A liberálisok a parlamenti és az államfőválasztást is meg fogják nyerni – írta Nicolae Ciucă, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke és államfőjelöltje a közösségi oldalán.
Szabadlábon védekezhet Laura Crișan, Ioan Crișan aradi üzletember lánya, akit az ügyészség azzal gyanúsít, hogy három évvel ezelőtt ő rendelte meg az édesapja ellen elkövetett bombamerényletet.
Románia délkeleti része, Moldva egyes régiói és a Fekete-tenger teljes romániai partvidéke a legsúlyosabban érintett régiók közé tartozik Európában a GPS-zavarás szempontjából, ami napi szinten érinti a kereskedelmi repülőgépek navigációs rendszereit.
Marcel Ciolacu kormányfő, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy soha nem fog kormányt alakítani a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR).
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter csütörtökön, a Bukarestben zajló Európai Gazdák Kongresszusán népszavazást javasolt a mezőgazdasági termelők körében arról, hogy a Közös Agrárpolitika (KAP) 2027 után különváljon a többi európai alaptól.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) minden intézkedést meghozott a választások jó körülmények közötti lebonyolítása érdekében – jelentette ki Toni Greblă, a hatóság elnöke.
szóljon hozzá!