Kedvelik. A romániai polgárok többsége elégedett az italos palackok visszaváltását lehetővé tevő rendszer működésével
Fotó: Gazda Árpád
A romániai polgárok többsége hisz a klímaváltozásban, és pozitívan értékeli az italos palackok visszaváltását szolgáló rendszert – derül ki egy friss felmérésből.
2024. július 11., 15:222024. július 11., 15:22
Az INSCOP közvélemény-kutató intézet által a News.ro hírportál megrendelésére készített felmérésben ara kérdeztek rá, hogy a klímaváltozás (vagyis a globális felmelegedés) valós jelenég, amely már az egész bolygón látható, vagy álhír, amelyet csupán bizonyos technológiák reklámozása céljával találtak ki?
Azok körében, akik hisznek a klímaváltozásban, nagyobb arányban képviseltetik magukat az USR szavazói, a 30 év alatti fiatalok, a felsőfokú végzettséggel rendelkezők, a kékgallérosok, a bukarestiek, a nagyvárosi lakosok és a magasabb jövedelműek.
Azok soraiban, akik szerint a klímaváltozás nem valós probléma, nagyobb arányban vannak ott az AUR szavazói, a 60 év fölöttiek, az alacsonyabb végzettségűek, a kisvárosi vagy vidéki lakosok és az alacsonyabb jövedelműek.
A felmérés során rákérdeztek arra is, hogy milyen mértékben használják az italok csomagolásának visszaváltását szolgáló rendszert, amely révén visszakaphatják az italos palackokért kifizetett betétdíjat.
Azok körében, akik sohasem váltják vissza a palackokat, nagyobb arányban vannak jelen az AUR szavazói, a 60 év fölöttiek, az alacsony végzettségűek, a passzív inaktívak, a vidékiek és az alacsony jövedelműek.
Azok között, akik mindig visszaváltják a csomagolást, nagyobb arányban képviseltetik magukat a 30 és 44 év közöttiek, a felsőfokú végzettségűek, a kék- vagy szürkegallérosok, a Központi fejlesztési régió lakói, a magasabb jövedelműek és a magáncégek alkalmazottai.
Arra is rákérdeztek, mennyire elégedettek az emberek a visszaváltást szolgáló rendszerrel (SGR).
Ezzel szemben 13,7 százalék meglehetősen, 8,6 százalék pedig nagyon elégedetlen.
Azok körében, akik nem elégedettek, nagyobb arányban képviseltetik magukat az USR szavazói, a 45 és 59 év közöttiek, a felsőfokú végzettséggel rendelkezők, a szürke- vagy fehér gallérosok, a bukarestiek és a magánvállalkozások alkalmazottai.
A felmérés június 19. és 27. között készült 1100 fős reprezentatív mintán, a hibahatár 2,95 százalék.
Megkéselt egy 18 éves fiatalembert hasonló korú társa szombaton egy Suceava megyei panzióban rendezett összejövetelen; az áldozat belehalt sérülésébe – közölte Ionuţ Epureanu, a Suceava megyei rendőrség szóvivője.
Októberben 278 személyt figyeltek elektronikus nyomkövető segítségével a hatóságok – derül ki a rendőrség szombati tájékoztatásából.
Marcel Ciolacu miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt elnöke és államfőjelöltje magabiztosan megnyeri az elnökválasztás első fordulóját, a második fordulóban pedig George Simionnal küzdhet meg – derül ki egy felmérésből.
November elejéig összesen 689 veszélyes szökevényt hoztak vissza az országba – közölte honlapján az igazságügyi minisztérium.
Ilie Bolojan jelenlegi Bihar megyei közgyűlési elnök pártelnökké választásához kötné a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) való koalíciót Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, aki az RMDSZ-t is bevonná a koalícióba.
Rareș Bogdan, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke nem hisz Marcel Ciolacunak a George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét ért, orosz kapcsolatokkal való vádak ügyében.
Közzétette a bukaresti kormány a kijevi hatóságok hivatalos indoklását, amelyben magyarázattal szolgálnak George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének Ukrajnából való kitiltására.
Elégedetlenséget tükröz a politikusokba vetett bizalmat firtató legfrissebb felmérés: mint kiderült, a romániai polgárok egyik politikusban sem bíznak igazán.
Cáfolta pénteken a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje, George Simion azokat az információkat, amelyek szerint orosz titkosszolgálatok ügynökeivel találkozott.
Egészségügy terén sereghajtó Románia az EU-ban: az Európai Unió államai 2022-ben lakosonként átlagosan több mint 3600 eurót fordítottak egészségügyi ellátásra, de Románia e tekintetben az utolsó helyen áll.
szóljon hozzá!