2011. február 03., 10:172011. február 03., 10:17
Legyen például a villamos kényelmesebb – gondolom, ez azt jelenti, hogy jöjjön el a házig. Vagy azt, hogy ne kelljen már mindig átadni az ülőhelyeket a sántikáló néninek. Ráz is az a fránya villamos. Persze isten mentsen, hogy egekig magasztaljam a váradi tömegközlekedést. Tényleg zsúfoltak a járművek, tényleg át kell adni a helyet, ha úgy hozza a sors, és tényleg meg kell venni a jegyet vagy a bérletet. Csak azt nem értem, hogy mindeközben ugyanezen válaszadók több mint fele szerint nagyon jó lenne, ha Váradon trolibusz is közlekedne, mert az kevésbé szennyezi a környezetet, ám addig is ők inkább az autójukból puffogtatják kifelé a gázokat. Emellett évente tartanak demonstrációkat szép számú résztvevővel azért, hogy épüljön már végre néhány bicikliút, hogy ne jelentsen egyet a testi épség veszélyeztetésével az, ha valaki könnyelműen biciklire ül a belvárosban. De a villamosra felszállni már büdös. Büdös? Mi tagadás, tényleg az. Persze ugyanezek a válaszadók amiatt is felháborodtak, hogy piszok és bűz van a járműveken, de a jegyet, amelynek árából a közlekedési vállalat némi bevételhez is jutna, amiből esetleg többször lehetne takarítani – azt már drágállják. Drága szerintük egy utazás egy lej hetvenöt baniért. Azoknak drága ez, akik havonta kisebb vagyonokat költenek üzemanyagra. Azoknak, akik akkor is autóba ülnek, ha a távot gyalog negyedóra alatt megtehetnék. Akik háborognak, mert a városházától mintegy ötven méterre lévő parkoló túl messze van, nekik meg sietős a dolguk, ezért inkább az út szélén állnak meg – gyakorlatilag naponta fordul elő, hogy a villamos a szűk belvárosi utcában nem tud továbbhaladni, mert egy méretes luxusautó tükre lóg be a sínre, mely tükör valószínűleg annyiba kerül, mint az említett villamos havi karbantartási költsége. Ja, egyébként a parkolási díj is nagyon sok, majdnem annyi, mint a villamosjegy, hát hogyan is várhatnánk el minden autóstól, hogy megálláskor megfizesse?
Egyébként pedig tudják mit? Szerintem is túl sok az az egy lej hetvenöt bani. Ezért ha véletlenül nem tudom megfizetni, olyasmit teszek, ami úgy tűnik, a válaszadók többségének elképzelhetetlen: elindulok gyalog.
Vélhetően sokan értenek egyet azzal, hogy Romániában nagyjából annyi szükség volt arra, hogy 2025-ben újabb, ráadásul megismételt elnökválasztást kelljen tartani, mint egy pornófilm forgatásán az intimitás-koordinátorra.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.
Valljuk be: igazából inkább akkor lepődtünk volna meg, ha a román hatóságok a múlt heti kolozsvári incidens nyomán készségesen beismerik, hogy egy román férfi annak nemzetisége miatt bántalmazott egy magyar fiatalt.
A Magyar értelmező kéziszótár a címben szereplő szösszenet fogalmát így határozza meg: „nagyon rövid vázlat, töredékszerű írói mű”.
Persze sejthető volt, hogy kutya nehéz lesz Ukrajnában nem hogy békét, de akár csak fegyverszünetet teremteni – de csak most látszik igazán, mennyire az. Főleg úgy, hogy Európa gyökeresen más módon szeretné elérni, mint Donald Trump.