2010. május 06., 11:322010. május 06., 11:32
A hatékony és ingyenes pénzszerzési mód portálját böngészgetve még egy ideig hitegettem magam, mert ugye, nagy volt a csábítás: ha csak napi 200 euróval is számolunk, akkor az már 20 munkanap alatt is 4000 euróra rúg, ami több mint tízszerese jelenlegi keresetemnek.
Szóval, néhány percig álmodoztam, hogy végre lecserélném az igencsak elhasználódott túrafelszereléseimet, vagy biztosítást kötnék mindenre, hogy a mostanság egyre erősebben felbukkanó biztonság utáni vágyamat kielégítsem, de költenék fodrászra és kozmetikusra is, hetente kétszer wellnessprogramokon vennék részt, s heti rendszerességgel még beiktatnék egy-egy kellemes shoppingdélutánt is. S miközben álmodoztam, szemeim mint a villám, a pénzeső módszerét pásztázták.
Már a huszadik mondatnál tartok, és még mindig arra kér maga Steve T., hogy szánjak öt percet a hirtelen meggazdagodás módszerének megismerésére, hogy álmaim valóra válhassanak. Steve T. egyébként azt vallja magáról, hogy olyan elemző, szakértő, aki a nyereményjátékokra specializálódott. Honlapján internetes kaszinókat ajánl, módszere szerint „csak” játszani kell, és már vághatjuk is zsebre a kövér eurókat. De miért pont engem tanít? Egyáltalán tanít vagy csőbe húz? És miért akarja pont ő, hogy ne csak tengessem mindennapjaim, hanem pazarul éldegéljek?
Szakmai ártalom, hogy mindenről és mindenkiről, aki és ami érdekel, a világháló segítségével igyekszem minél többet megtudni. Nos, ez a Steve T. azonkívül, hogy pénzesőt ígér ezen a magyar portálon, semmit sem árul el magáról. Sem a nemzetiségét, sem a foglalkozását, sem a korát, sem az iskolázottságát, egyszóval semmit. Tehát, nem győzött meg. És a módszerét ajánló Leslie, Roni, Maggi, Robert, Joe sem, akik furcsamód mind magyarul írtak Steve T. furcsamód magyar nyelvű honlapjára. Tehát maradok a krónikás munkámmal, a krónikás fizetésemmel és álmaimmal, hogy egyszer csak lesz olyan is, hogy a számítógép mellett ülve legkevesebb 4000 eurót keresek havonta, és egyéb dolgom sem lesz, minthogy elköltsem e hatalmas összeget.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.
Valljuk be: igazából inkább akkor lepődtünk volna meg, ha a román hatóságok a múlt heti kolozsvári incidens nyomán készségesen beismerik, hogy egy román férfi annak nemzetisége miatt bántalmazott egy magyar fiatalt.
A Magyar értelmező kéziszótár a címben szereplő szösszenet fogalmát így határozza meg: „nagyon rövid vázlat, töredékszerű írói mű”.
Persze sejthető volt, hogy kutya nehéz lesz Ukrajnában nem hogy békét, de akár csak fegyverszünetet teremteni – de csak most látszik igazán, mennyire az. Főleg úgy, hogy Európa gyökeresen más módon szeretné elérni, mint Donald Trump.
Emil Boc sokáig nem tért magához a multikulturalitás reklámarcaként vigyorgó városképét orrba vágó ökölcsapástól, és napokon keresztül azon morfondírozott a hirtelen köré épült szorító sarkában, hogy ezt a telitalálatot hogyan magyarázza ki.