2010. május 06., 11:322010. május 06., 11:32
A hatékony és ingyenes pénzszerzési mód portálját böngészgetve még egy ideig hitegettem magam, mert ugye, nagy volt a csábítás: ha csak napi 200 euróval is számolunk, akkor az már 20 munkanap alatt is 4000 euróra rúg, ami több mint tízszerese jelenlegi keresetemnek.
Szóval, néhány percig álmodoztam, hogy végre lecserélném az igencsak elhasználódott túrafelszereléseimet, vagy biztosítást kötnék mindenre, hogy a mostanság egyre erősebben felbukkanó biztonság utáni vágyamat kielégítsem, de költenék fodrászra és kozmetikusra is, hetente kétszer wellnessprogramokon vennék részt, s heti rendszerességgel még beiktatnék egy-egy kellemes shoppingdélutánt is. S miközben álmodoztam, szemeim mint a villám, a pénzeső módszerét pásztázták.
Már a huszadik mondatnál tartok, és még mindig arra kér maga Steve T., hogy szánjak öt percet a hirtelen meggazdagodás módszerének megismerésére, hogy álmaim valóra válhassanak. Steve T. egyébként azt vallja magáról, hogy olyan elemző, szakértő, aki a nyereményjátékokra specializálódott. Honlapján internetes kaszinókat ajánl, módszere szerint „csak” játszani kell, és már vághatjuk is zsebre a kövér eurókat. De miért pont engem tanít? Egyáltalán tanít vagy csőbe húz? És miért akarja pont ő, hogy ne csak tengessem mindennapjaim, hanem pazarul éldegéljek?
Szakmai ártalom, hogy mindenről és mindenkiről, aki és ami érdekel, a világháló segítségével igyekszem minél többet megtudni. Nos, ez a Steve T. azonkívül, hogy pénzesőt ígér ezen a magyar portálon, semmit sem árul el magáról. Sem a nemzetiségét, sem a foglalkozását, sem a korát, sem az iskolázottságát, egyszóval semmit. Tehát, nem győzött meg. És a módszerét ajánló Leslie, Roni, Maggi, Robert, Joe sem, akik furcsamód mind magyarul írtak Steve T. furcsamód magyar nyelvű honlapjára. Tehát maradok a krónikás munkámmal, a krónikás fizetésemmel és álmaimmal, hogy egyszer csak lesz olyan is, hogy a számítógép mellett ülve legkevesebb 4000 eurót keresek havonta, és egyéb dolgom sem lesz, minthogy elköltsem e hatalmas összeget.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.
Bukarest megpróbál túllépni eddigi, meglehetősen passzív külpolitikáján, és jelentősebb szerepet kíván vállalni Európa keleti és délkeleti részén – erre enged következtetni Nicuşor Dan újdonsült államfő eheti moldovai és ukrajnai látogatása.
A közelmúltban végbement társadalmi-politikai folyamatok ismeretében a lehető legkedvezőtlenebb irányba tartanak Bukarestben a kormányalakításról és a költségvetési hiány csökkentéséről szóló pártközi tárgyalások.
Ha George Simion nem is győzött az elnökválasztáson, azért mégis sokat nyert abból a „kalandból”, hogy ő lett a szélsőjobboldal közös államfőjelöltje.