2011. május 18., 09:332011. május 18., 09:33
És némiképp igazat is adok a tiltás kezdeményezőinek, ha arra gondolok, hogy nemdohányzós időszakaimban mennyire rosszulesik nekem is a füst, illetve ha felidézem, milyen dühös vagyok magamra, amikor pár hónap kihagyás után ismét azon kapom magam, hogy ég a cigi a kezemben. Szinte az összes haverem szívja, így nagy a kísértés… Szóval egyetértek a tiltással, sőt tekintve a szabály mögött meghúzódó szándékot, azazhogy ne engedjük azt, hogy egyik ember a káros szenvedélyével ártson a másik egészségének, azt javasolnám, bővítsük ennek hatókörét. Például vegyük ki apu kezéből a tizennyolcadik vodkát, mert ha megint sakálrészegen megy haza, és nyakon verdesi a családot, az se tesz túl jót az érintettek egészségének. Vagy beszélhetnénk a kizárólag flancolásból történő autókázásról, amikor az alig 18 éves újgazdagcsemete a 7-es BMW-vel és a piacon vett jogosítványával driftingel a városközpontban, ugyanis mindamellett, hogy – a dohányosokhoz hasonlóan – szennyezi a levegőt, még néha el is gázol egy-két gyalogost, biciklist, babakocsit toló anyukát.
És a sokkoló reklámkampányok is idekívánkoznak, melyek arra mennek ki, hogy a néző a lehető legnyomorultabbul érezze magát, ha nem veszi meg rögtön (például csóróság okán) a legújabb XY ránctalanítókrémet (ami nélkül minden bizonnyal két nap alatt vénasszonnyá lesz, ha még nincs 20 éves, akkor is), a frissen piacra dobott mobiltelefont (mert egy korábbi, egyébként jól működő modellt szégyen kitenni az asztalra) satöbbi… De ne feletkezzünk meg az üzletek legaljasabbikáról, a gyógyszerekkel való üzérkedésről sem, és büntessük keményen, ha olyanokkal etetnek orvosságot, akik tulajdonképpen jól megvannak nélküle is. Vagy – ha valaki tényleg beteg – ne engedjük, hogy a legdrágább szert írják fel neki, amikor pár lejért ugyanaz a hatóanyag beszerezhető, mert nem tesz jót az illetőnek, ha a havi patikai bevásárlás után a nyugdíjából nem futja kenyérre. Mert amíg nem alkotnak ezekre is tiltó szabályt, még a dohányosok egy szűk rétege azt gondolhatja, hogy szenvedélyét diszkriminálják a többi, csöppet sem kevésbé káros hajlammal szemben.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.
szóljon hozzá!