2010. június 25., 13:182010. június 25., 13:18
Henry érezte, mennie kell, ezért fogta magát, és felült az első gépre, amely Johannesburg felé vette az irányt, ahonnan magánrepülőgépével Párizsba juthat, s közben nagy magányában nyugalomra lelhet.
A franciák üdvöskéje szándékosan nem a business classra váltott jegyet, nehogy összetalálkozzon valakivel, például Rama Yade-dal, Franciaország sportügyekért felelős államtitkárával. A politikusnő persze a legdrágább repülőjegyet vásárolta meg magának.
Rama Yade szervezete ugyanis már nem bírta a nélkülözést, hiszen két héten keresztül a nagyvárosok külvárosi negyedeiben vergődött, hogy bebizonyítsa, igaza volt, amikor a francia válogatott luxusigényeit kritizálta, hiszen valóban át lehet vészelni az úgyis rövidre sikeredő vb-t néhány dollárból. A kritikái megfogalmazása előtt egy georgetowni ötcsillagos hotelben egy kisebb vagyont elverő államtitkár most újra költséges szenvedélyeinek élhetett, néhány perc alatt felélve a gépmadárban elraktározott kaviár- és pezsgőkészletet.
Henry eközben a fapados részlegen szorongott. Mivel az utazófülke tele volt francia drukkerekkel, kénytelen volt egy zulu harcosnak álcáznia magát, arcát pedig az ölében tartott zsák takarta el, amelyből egy-egy zökkenéskor rendre kiesett egy színes vuvuzela. Henry közben moccanni sem mert, pedig már nagyon sürgős volt.
A gép végül sikeresen földet ért. Henry nagy nehezen kikeveredett a tömegből, és azonnal magánrepülőgépe felé vette útját. Szerencséje volt, hamar célba ért, és felcsörtetett a készenlétben álló lépcsőkön. Csakhogy amikor már szinte fellélegezhetett, egyszerre minden elsötétült, s amikor tisztulni látszott a kép, csak egy levágott kart látott, amelyet mohón rágcsál két ír egy szigetországi sörözőben.
Végül arra ébredt, hogy karját két biztonsági őr rángatja, akik éppen bocsánatért esedeznek, amiért leütötték – azzal mentegetőztek, hogy azt hitték, egy méteres műanyag fegyverekkel felszerelt zulu harcos el akarja téríteni a repülőgépet. Közben már földet értek Párizsban, és mielőtt Henry teljesen magához tért volna, már egy fekete autó bőrülésén találta magát, amely egyenesen Nicolas Sarkozy francia elnökhöz fuvarozta.
Henry-nak ekkor minden eszébe jutott – éppen ő kérte, hogy személyesen számoljon be az államfőnek a dél-afrikai csúfos leszereplés okairól. Ekkor azonban már tényleg nagyon sürgős volt. Az államelnöki palotához érve remek testcselekkel faképnél hagyta a biztonságiakat, és kifinomult taktikai érzékére fittyet hányva, az épületben fel-alá rohangászva keresni kezdte az illemhelyet. És egyszer csak célba ért, de pechére zárva találta. Nem volt más lehetősége: aranykorát idézve berúgta az ajtót, és a szintén elnöki meghallgatásra jelentkezett, ám a lejárt szavatosságú dél-afrikai kaviártól kikészült Ramon Yade ölébe eresztette mindazt, ami már oly régóta nyomasztotta.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.
Valljuk be: igazából inkább akkor lepődtünk volna meg, ha a román hatóságok a múlt heti kolozsvári incidens nyomán készségesen beismerik, hogy egy román férfi annak nemzetisége miatt bántalmazott egy magyar fiatalt.
A Magyar értelmező kéziszótár a címben szereplő szösszenet fogalmát így határozza meg: „nagyon rövid vázlat, töredékszerű írói mű”.
Persze sejthető volt, hogy kutya nehéz lesz Ukrajnában nem hogy békét, de akár csak fegyverszünetet teremteni – de csak most látszik igazán, mennyire az. Főleg úgy, hogy Európa gyökeresen más módon szeretné elérni, mint Donald Trump.
Emil Boc sokáig nem tért magához a multikulturalitás reklámarcaként vigyorgó városképét orrba vágó ökölcsapástól, és napokon keresztül azon morfondírozott a hirtelen köré épült szorító sarkában, hogy ezt a telitalálatot hogyan magyarázza ki.