2012. május 02., 08:202012. május 02., 08:20
Eddig sosem kellett, ugyanis egy engedéllyel csak egy személy horgászhat, és teljesen mindegy, hogy az illetőt így vagy úgy hívják-e. Igen, de most kell. Melyik párt gyűjti a halászok adatait? Nem, nem... Dehogynem! Kérem vissza a pénzem, majd a választások után kiváltom az engedélyt. Vagy esetleg jövőig megvonom magamtól a vízparti élvezetet, csak hogy mások se élvezkedhessenek a legszemélyesebb adataimmal.
Férjem ékesszóló tirádája után az illetékes egy rövid ideig eltöprengett, mérlegelve, hogy mi is a fontosabb az egyesületnek: az éves díj, avagy egy fénymásolt személyi? És úgy döntött, hogy azért mégis a pénz beszél, hátha sikerül majd rávenni egy kevésbé szemfüles horgászt, akinél esetleg még a feleségének, gyerekeinek, netán valamelyik rokonának a személyije is ott lapul, és vígan le lehet fénymásolni. Belenyugodott hát, hogy a férjemtől nem kap adatokat, átnyújtotta az engedélyt, és következetességét bizonyítandó, még a lelkére kötötte, hogy halászatkor ne felejtse otthon az iratait. Semmiképpen nem fogom, ígérte meg a férjem, nehogy már azért szalasszam el az aranyhalacska kifogását, mert nem tudom magam igazolni.
Mivel nem először teszem szóvá a legszemélyesebb azonosítónknak, a személyi számnak a kikövetelését, sokan gondolhatják, hogy ez az én monomániám már kimeríti a paranoia kórképét. Bánom is én, gondoljon mindenki, amit akar, akkor sem tartom elfogadhatónak, hogy bárki bárhol bármilyen körülmények között nekem szegezheti a felszólítást: személyi szám nélkül nem lehet. De hogy már a halak is átvették ezt a nagyon furcsa és nagyon törvénytelen szokást?!
Hiába, no, fejlődik a világ, és a halakról is hiába terjesztik, hogy csak úszkálnak gondtalanul, meg tátognak és hallgatnak, ugye, hogy nem így van? Nagyon komoly gondjaik is akadhatnak, majdnem olyan komolyak, mint a fiktív támogatókra-szavazókra leső pártaktivistáknak. Sőt, komolyabbak, mert előbbieknek tulajdonképpen mindegy, kit sikerül listáik számára horogra kapniuk, a halak viszont jól meggondolják, hogy az a parton álldogáló vagy üldögélő pasi méltó-e arra, hogy bekapják a csaliját, vagy inkább átúsznak egy másikhoz.
Ahogy az várható volt, a megszorító intézkedések miatt egyre durvábbak a viták a PSD és a PNL között, a PSD pedig olyan beleéléssel játssza az ellenzéki párt szerepét, hogy a végén még tényleg elhisszük: hajlandó felrobbantani a koalíciót.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.