A sportszerűségre, a becsületes játékra, a közösségért való küzdelemre buzdítta a gyerekeket újfent az immár ötödik alkalommal, ezúttal Kolozsváron szervezett országos Napsugár Öttusabajnokság.
2015. június 07., 17:392015. június 07., 17:39
A Napsugár gyertmekirodalmi lap szervezte hétvégi rendezvényen 19 csapat vett részt az ország 12 megyéjéből – így természetesen nemcsak a tömbmagyar megyékből, hanem a szórványból is érkeztek kisdiákok az immár hagyományossá vált játékos megmérettetésre.
A kincses városbeli döntőn 76 gyerek mérte össze ügyességét, erejét, azonban a korábban szervezett elődöntőkön több ezer magyar gyereket mozgatott meg a Napsugár sportrendezvénye. Kolozs, Bihar, Maros és Hargita megyében például több mint tíz csapat küzdött meg az elődöntők során, hogy kiderüljön, melyik képviselje a régiót a kolozsvári döntőn.
„A verseny célja többek között ráébreszteni a gyereket, hogy nem önmagáért küzd, hanem csapatban szeretne elérni valamit. Ez különösen fontos a mai, egyre önzőbbé váló világban, amely egyre inkább egyszemélyes küzdelemre tanítja a gyereket. Ugyanakkor mozgásra biztatjuk a legtöbbször elméleti tudást felmérő versenyeken résztvevő kisdiákokat” – mondta el a Krónikának Zsigmond Emese, a Napsugár főszerkesztője.
Úgy fogalmazott, megannyi szavalóversenyt, mesemondó vetélkedőt, tantárgyversenyt szerveznek manapság, viszont hiányoznak a palettáról a mozgásra hangsúlyt fektető megmérettetések. „Öttusa” versenyünk révén – az elnevezés természetesen trféfás, hiszen nem hagyományos öttusáról van szó – arra is fel szeretnénk hívni a figyelmet, hogy mennyire fontos esélyt adni például az olyan gyerekeknek is, akik különben nem nyernének matematika vetélkedőn, viszont ügyesen szaladnak, jók ladbajátékban. Az elemistálnak szóló torna tananyagban szereplő próbákban mérték össze erejüket a gyerekek” – tette hozzá Zsigmond Emese.
A vetélkedőt a George Coșbuc-iskolában szervezte az öttusa tavalyi nyertese, a kincses városbeli Báthory István Elméleti Gimnázium. Bár idén is ők nyertek, jövőre a harmadik díjas csapat, a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium lesz a házigazda, a szabályzat értelmében ugyanis kétszer ugyanott nem rendezik meg az öttusát. A tanügyminisztérium által is támogatott verseny résztvevőit Horváth Anna, a kincses város alpolgármestere is köszöntette, aki gazdag ajándékkal érkezett, hogy megjutalmazza a legügyesebb kisdiákokat.
A 2026–27-es tanévtől kezdőden egy állatokról szóló választható tantárgyat vezethetnek be a romániai iskolákban, amelyben arra tanítanák a gyerekeket, hogy felelősen, empátiával és tisztelettel viszonyuljanak a környezetükben élő házi- és vadállatokhoz.
Jubileumi kiadásához érkezik a szerdán rajtoló KMDSZ-diáknapok. A kincses városban tanuló magyar egyetemisták várva várt ünnepébe idén is több ezer diák és szervező kapcsolódik be.
A tűzoltói hivatás kihívásairól és szépségeiről, a leggyakoribb tűzesetek okairól, a balesetek megelőzéséről beszélgettünk Kacsó Istvánnal, a közel 150 éves hagyományokra visszatekintő Nyárászeredai Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnökével.
Partiumi és erdélyi lemezbemutató koncertre indul idén májusban a Sárik Péter Trió. A Jazzkívánságműsor 3 című lemezen ismert világslágerek jazzes feldolgozásai hallhatók a Sárik Péter Trió és Szőke Nikoletta előadásában.
Az ír adatvédelmi hatóság 530 millió eurós bírságot szabott ki a TikTokra arra hivatkozva, hogy európai felhasználók adatait továbbította Kínába és ezzel megsértette a személyes adatok védelméről szóló uniós rendeletet.
A Partiumban, Szilágyságban, Kalotaszegen folytatja a Kárpát-medencében tavaly ősszel útjára indított kezdeményezését a Vándormozi, a Nem Csak Egy Nap A Világ nevű eseményen egész nap szinte szünet nélkül forog majd a mozigép.
Harry herceg, a brit uralkodó fia kijelentette, hogy szeretne véget vetni a családtagjaival évek óta fennálló viszálynak és ki akar békülni velük.
Három különböző méretben készítette el a következő egyházfő első ruháját Raniero Mancinelli római szabó.
Az indiai fogások közül talán a legismertebb a curry – az elnevezés vonatkozhat úgy a fűszerkeverékre, mint a különleges ízvilágú szószos ételekre. A lényeg: az aromás-fűszeres dél-ázsiai ételt könnyedén összedobhatjuk mi is otthon.
Debreceni huszárok mutatkoznak be Nagybányán a hétvégén a Teleki Magyar Ház meghívására – közölte a Nagybánya és a környék magyarságát összefogó szervezet.
szóljon hozzá!