A királykisasszony jegyei. A legendás Magyar népmesék animációs sorozat egyes részei szexualitásra utaló jegyeket tartalmaznak – többek közt ezzel indokolták Kínában, hogy egyelőre nem forgalmazzák
Fotó: Magyar népmesék
Kínai nyelven is elérhető immár a Magyar népmesék című sorozat, de az animációt az „agresszívnek” ítélt egyes részek miatt egyelőre nem forgalmazzák az ázsiai országban – mondta el Mikulás Ferenc, az animációk ötletgazdája, a sorozatot gyártó Kecskemétfilm Kft. stúdióalapító-vezetője a vasárnap.hu-nak.
2023. február 21., 16:432023. február 21., 16:43
2023. február 21., 16:582023. február 21., 16:58
„Az elmúlt években felmerült, hogy érdemes lenne a Magyar népmesék száz epizódját Ázsiában, így Kínában is forgalmazni, mivel több évtizedes kapcsolatunk van egy kínai filmfesztivállal, filmprogramokat cserélünk egymással.
Náluk ezek a szabályok, ezeket be kell tartani” – mondta Mikulás Ferenc. Hozzátette, nem szerette volna, ha a sorozat csonkolva, hiányosan kerül sugárzásra, így egyelőre nem egyeztek meg. Emiatt még nem kerül bemutatásra Kínában a legendás magyar sorozat.
„Azt is el kell, hogy mondjam, hogy pár hete volt nálam egy másik kínai forgalmazó képviselője. Hosszasan beszélgettünk és elképzelhető, hogy idővel Kínában is bemutatásra kerülhet a sorozat, illetve felkerülhet valamilyen ottani videómegosztóra is, hiszen a YouTube Kínában nem elérhető. A szinkron mindenesetre már elkészült Sanghajban” – mondta el Mikulás Ferenc. Azt is elmondta, bárhogy is alakul a forgalmazás, mindenesetre a Magyar népmesék sorozat kínai változatát már feltöltötték az egyik legnépszerűbb nyugati videómegosztóra.
A közeljövőben Kína magyarországi nagykövetségén is vetítenek néhány epizódot ott élő gyermekek számára.
Több mint harminc éve ismert nemcsak Magyarországon, de a nagyvilágban is a Magyar népmesék sorozat
Fotó: Magyar népmesék/Facebook
Egyébként a Magyar népmesék egyik epizódja Romániában már 2009-ben „kiverte a biztosítékot”: annak idején figyelmeztetésben részesítette az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) a Minimax rajzfilmadó román változatát, mivel illetlennek minősítette a Magyar népmesék rajzfilmsorozat szinkronizált változatában megjelenő képeket. A bukaresti médiatestület szerint ez a rajzfilm állatkínzásra utaló jeleneteket is tartalmazott.
A testület azt közölte, hogy a magyar népköltészetből ihletődött mese sérti a gyermekek védelmére vonatkozó szabályokat.
A Magyar népmesék sorozat több mint harminc éve ismert nemcsak Magyarországon, de a nagyvilágban is, amelyet 1977-től kezdtek gyártani, majd az 1980-as évektől egészen 2012-ig futott.
A legendás sorozatot, amelyen generációk nőttek fel, 1977-től kezdték gyártani, majd az 1980-as évektől egészen 2012-ig futott
Fotó: Magyar népmesék/Facebook
„Az életem úgy alakult, hogy láttam a paraszti kultúra pusztulását, és úgy gondoltam, hogy ha a média közelébe kerülök, mindenképp fontos ezeket az értékeket korszerű eszközökkel továbbadni” – mondta el korábban Mikulás Ferenc. Kifejtette,
Hozzátette, Kecskeméten működött a Kodály-intézet, a népi iparművészeti múzeum, a népi gyermekjátékokat bemutató múzeum, tehát a környezet is ihlette, hogy ilyesmivel foglalkozzon.
Tekintettel a nagy magyarországi és külföldi sikerre, érdemes folytatni a Magyar népmesék sorozatot – nyilatkozta az animációk ötletgazdája, Mikulás Ferenc az m5 kulturális csatornán annak kapcsán, hogy a világszerte népszerű sorozatot hungarikummá nyilvánították.
Megannyi sportcipő jutott el az elmúlt évtizedben az anyaországból határon túli gyermekotthonokba az Egy Vérből Vagyunk Alapítvány jótékonysági futásainak köszönhetően. Gui Angéla szerint azonban ennél sokkal fontosabb, hogy célokat és élményt is vittek.
A nyári hőségben az autók utastere könnyedén szaunává válhat , ami komoly biztonsági kockázatot is jelent, ugyanis ha a belső hőmérséklet meghaladja a 35 Celsius-fokot, annak hatása a sofőrre olyan, mintha 0,05 százalékos véralkoholszinttel vezetne.
Már több, mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet a magyarországi és a határon túli mozikban – újságolták pénteken a film Facebook-oldalán.
Varga Csaba megérkezett a K2 alaptáborába – jelentették be pénteken a Hazajáró Facebook-oldalán.
A székely népviselet napját tartják pénteken, az Ezer Székely Leány Napját megelőző napon: ezen a napon több székelyföldi intézmény, cég dolgozói népviseletben érkeztek. A közösségi médiában számos fotót láthatunk népviseletben pózoló alkalmazottakról.
Egy néhány hónapos borjú csatlakozott a szabadon élő bölénycsordához a Vânători–Neamț Natúrparkban, nagy örömet okozva a természetvédelmi terület munkatársainak, akik figyelemmel kísérik a visszatelepített állatok mindennapjait.
Megnyitotta kapuit a VIBE fesztivál. A július 6-ág, vasárnapig tartó rendezvény koncertekkel, tudásfórummal, divatsarokkal, sportprogramokkal és hajnalig tartó bulikkal várja az érdeklődőket Marosszentgyörgyre.
Virágzik a Radnai-havasokban az erdélyi havasszépe (Rhododendron kotschyi), a speciális viszonyok közt termő, védett növényt nem szabad leszedni.
A Drakula néven ismert Vlad Țepes havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Nyáron ismét ingyenes szabadtéri filmvetítések várják az érdeklődőket a marosvásárhelyi Somostetőn. A péntek esténként szervezett program célja a függőségek veszélyeinek bemutatása és generációkat összekötő párbeszéd ösztönzése.
szóljon hozzá!