Egzotikus óriáskígyókat tenyésztett és árulta azokat a feketepiacon egy nagyváradi férfi. Az ügyre azután derült fény, hogy a múlt héten egy helyi lakos a Rogériusz negyedben egy szeméttárolóban talált három pitont, amelyek közül kettő még élt.
2022. november 03., 20:532022. november 03., 20:53
Az életben lévő kígyókat a helyi állatkertbe szállították, és a rendőrség kivizsgálást indított az ügyben. A Bihar megyei környezetvédelmi őrség tájékoztatása szerint a veszélyes hüllők, melyek tartása törvénybe ütközik Romániában, egy 22 éves fiatalember tulajdonában voltak,
A hüllők mellett egereket is tartott, amik a kígyók eleségéül szolgáltak. A fiatalember a környezetvédelmi őrség illetékeseivel közölte, ne kutassanak további kígyók és egerek után, ugyanis „vállalkozását felszámolta” – mondta el az Adevărul hírportálnak Sever Şerbănescu, a Bihar megyei környezetvédelmi őrség vezetője.
Hozzátette, a fiatalembert 7500 lejes bírsággal sújtották, ugyanis a törvény szerint egzotikus állatfajokat csakis a központi környezetvédelmi hatóság és az akadémia erre szakosodott testületének jóváhagyásával lehet tartani,
Az egzotikus állatfajok magánszemélyeken keresztül nagyrészt illegálisan kerülnek Romániába, ugyanis a határátkelőknél nem ellenőrzik minden esetben a csomagok tartalmát, így előfordul, hogy átcsempésznek olyan állatokat, amelyeket tilos engedély és egészségügyi dokumentumok nélkül behozni az országba. Ezeket az egyedeket a későbbiekben nagyrészt szaporításra használják, és a feketepiacon értékesítik, ugyanis egzotikus állatokat csak kisállat-kereskedések és a megfelelő engedéllyel rendelkező magányszemélyek forgalmazhatnak.
Sever Şerbănescu elmondta, Magyarországhoz hasonlóan nálunk is sürgősen szükség volna egy olyan törvénytervezetre, amely meghatározná, melyek a veszélyes egzotikus fajok, és ezeket milyen feltételek mellett lehet behozni az országba és házi kedvencként tartani. Fontos lenne, hogy az állatokat és a tulajdonosokat nyilvántartásba vegyék, és a környezetvédelmi őrség munkatársai rendszeres időközönként ellenőrzéseket végezzenek, megvizsgálva az állatok életkörülményeit.
Húsvétkor a hagyományos bárányhúsos ételek mellett különleges ínyencségekkel is megörvendeztethetjük a családot és az ismerősöket az ünnepi asztalnál. Ehhez nyújtunk most segítséget.
Szamar Abú Elouf palesztin fotográfus gázai harcokban megsebesült, kilencéves fiút ábrázoló fényképe nyerte idén a World Press Photo legjobb sajtófotónak járó Év Fotója díját.
Húsvéti tojásíró maratont szervez a sepsiszentgyörgyi Guzsalyas Alapítvány. A Székely Nemzeti Múzeum szomszédságában található Míves Házban április 18-án, nagypénteken szervezendő 17 órás tojásíró éjszakára minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Az elcsendesedés, a Krisztus feltámadásának ünnepére való ráhangolódás jegyében szervezi meg idén is az Erdélyi Hagyományok Háza több erdélyi és partiumi templomban az Ég és Föld koncerteket.
Szociológiai felmérés készül a romániai felsőoktatásban tanuló magyar diákok életéről. Az Országos Magyar Diákszövetség kutatása azt térképezné fel, milyen problémákkal szembesülnek a hétköznapokban az egyetemi központokban tanuló egyetemi hallgatók.
Nem új keletű dolog, hanem életkori sajátosság, hogy a kamaszok számára előtérbe kerül a kinézet. Az online világ, a közösségi média negatívan befolyásolja a kamaszok énképét. A jelenségről Keresztesi Polixéna iskolapszichológus beszélt a Krónikának.
Több száz lakatot aggattak már a szerelmespárok kapcsolatuk felbonthatatlanságának jeleként az aradi belvárosban a Maros két partját összekötő gyalogoshíd korlátjára.
Kerékpározni tanítaná a gyerekeket a Kolozsvár Teker Egyesület. Kertész Levente elnök beszélt a Krónikának a kezdeményezésről, és arról, hogy a folyamatosan bővülő bicikliút-hálózat ellenére életveszélyes kerékpárral közlekedni a kincses városban.
Tizenkét évvel súlyos balesete után Michael Schumacher felesége segítségével aláírt egy versenyzői sisakot, amelyet jótékonysági célból fognak elárverezni Jackie Stewart 85. születésnapja alkalmából rendezett vasárnapi F1-es bemutató után.
A húsvét elengedhetetlen tartozéka a festett tojás, amely szinte minden erdélyi, székelyföldi, partiumi háztartásban ott díszeleg az ünnepi asztalon. A díszítési technikák, színek, motívumok azonban tájegységenként változóak.
szóljon hozzá!