Jack Nicholson árulkodó életrajzi kötete

Kokainnal kínálta a brit uralkodó húgát Jack Nicholson (képünkön), ám a hercegnő nem próbálta ki a kemény drogot – egyebek mellett ez derül ki egy új életrajzi könyvből, amelyet hétfőn nagy terjedelemben ismertetett a brit sajtó.

MTI

2015. szeptember 01., 20:502015. szeptember 01., 20:50

A szerző, Brian Kellow a 2011-ben elhunyt legendás hollywoodi impresszárió, Sue Mengers életét dolgozza fel megjelenés előtt álló művében. Sue Mengers ügyfeleinek listáján olyan nevek sorakoztak, mint Barbra Streisand, Faye Dunaway, Michael Caine, Burt Reynolds, Ali MacGraw, Gene Hackman, Cher, Candice Bergen, Ryan O’Neal, Nick Nolte, Gore Vidal vagy Bob Fosse.

A könyv szerint Mengers volt a házigazdája annak a fényes bálnak is, amelyet Margit hercegnő, II. Erzsébet királynő húga tiszteletére rendeztek 1979-ben Los Angelesben. A díszvacsorán jelen voltak Hollywood sztárjai, köztük Sean Connery, Robin Williams, Barry Manilow és Jack Nicholson.
Nicholson jelenléte azonban meglehetősen balul ütött ki.

A színészlegenda éppen esedékes barátnőjével, Anjelica Huston színésznővel érkezett, ám ez nem akadályozta meg abban, hogy félrevonja Margit hercegnőt és elmélyült beszélgetésbe elegyedjen vele. A Daily Mail című brit lap hétfői könyvismertetője szerint Jack Nicholson egy meghitt pillanatban kokainnal is megkínálta a királynő húgát, a hercegnő azonban nem élt az ajánlattal, sőt faképnél hagyta a színészt, és az este hátralévő részét egy másik világsztár, John Travolta társaságában töltötte.

Az életrajzi mű szerzője szerint Sue Mengers meglehetősen dühös volt az incidens miatt, mivel nagyon számított arra, hogy meghívják a Buckingham-palotába, a brit királyi család első számú londoni rezidenciájára, ám úgy érezte, hogy Nicholson eljátszotta ezt az esélyt.

Margit életét meglehetősen boldogtalanná tette az udvari protokoll szigora, amely elől gyakran az új könyvben leírthoz hasonló, nem egyszer „vad” partikba menekült. A hercegnő 2002-ben, 71 éves korában hunyt el, hosszú, súlyos betegség után. Nővére, a 89 esztendős II. Erzsébet királynő 63 éve ül a brit trónon, és néhány napon belül megdönti az angol-brit monarchia uralkodási időrekordját, amelyet jelenleg a néhai üknagymama, Viktória királynő tart.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 11., vasárnap

Miután megkopik a nyelv, szívükben hordozzák tovább örökségként magyarságukat a melbourne-i magyarok

Romániai szórványból, a bánsági Végvárról vándorolt ki 30 évvel ezelőtt Ausztráliába Bartha Gyöngyi, aki a melbourne-i magyar közösség szervezője. Az óceániai országban élő óvónő a Krónikának arról mesélt, hogyan élik meg magyarságukat a diaszpórában.

Miután megkopik a nyelv, szívükben hordozzák tovább örökségként magyarságukat a melbourne-i magyarok
2025. május 10., szombat

Kullancsszezonban a védekezés elengedhetetlen – Kiss Melinda bőrgyógyász tanácsai kullancscsípés esetére

Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.

Kullancsszezonban a védekezés elengedhetetlen – Kiss Melinda bőrgyógyász tanácsai kullancscsípés esetére
2025. május 09., péntek

Újra havazott a Transzfogarasi úton, le kellett állítani a hó eltakarítását

Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de a hatóságok biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.

Újra havazott a Transzfogarasi úton, le kellett állítani a hó eltakarítását
2025. május 09., péntek

Ízek a világ körül: Huli-huli csirke

Könnyed, egészséges, egyszerre csípős és édes Hawaii tradicionális étele, a Huli-huli.

Ízek a világ körül: Huli-huli csirke
Ízek a világ körül: Huli-huli csirke
2025. május 09., péntek

Ízek a világ körül: Huli-huli csirke

2025. május 08., csütörtök

Nyílt napokat tartanak a bonchidai Bánffy-kastélyban

Magyar és román nyelvű vezetett sétákkal, gyerektevékenységekkel, lovagi sátorral és középkori játékokkal, színházi és zenei műsorral, a gróf Bánffy Katalinról szóló portréfilmmel és beszélgetéssel várják a látogatókat a bonchidai Bánffy-kastélyban.

Nyílt napokat tartanak a bonchidai Bánffy-kastélyban
2025. május 07., szerda

Esőben is tud a diák napozni – Elstartolt a jubileumi KMDSZ Diáknapok

Több ezer magyar egyetemista gyűlt össze szerdán reggel a kincses város Főterén, ahol kezdetét vette a Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ) által 30. alkalommal rendezett diáknapok.

Esőben is tud a diák napozni – Elstartolt a jubileumi KMDSZ Diáknapok
2025. május 06., kedd

Állatokkal és állatokért: új választható tantárgy a láthatáron

A 2026–27-es tanévtől kezdőden egy állatokról szóló választható tantárgyat vezethetnek be a romániai iskolákban, amelyben arra tanítanák a gyerekeket, hogy felelősen, empátiával és tisztelettel viszonyuljanak a környezetükben élő házi- és vadállatokhoz.

Állatokkal és állatokért: új választható tantárgy a láthatáron
2025. május 05., hétfő

Diáknapozóktól lesz hangos Kolozsvár belvárosa és a Törökvágás

Jubileumi kiadásához érkezik a szerdán rajtoló KMDSZ-diáknapok. A kincses városban tanuló magyar egyetemisták várva várt ünnepébe idén is több ezer diák és szervező kapcsolódik be.

Diáknapozóktól lesz hangos Kolozsvár belvárosa és a Törökvágás
2025. május 03., szombat

Az emberek megsegítése a mozgatórugója a tűzoltók szolgálatának – Beszélgetés Kacsó István tűzoltóparancsnokkal

A tűzoltói hivatás kihívásairól és szépségeiről, a leggyakoribb tűzesetek okairól, a balesetek megelőzéséről beszélgettünk Kacsó Istvánnal, a közel 150 éves hagyományokra visszatekintő Nyárászeredai Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnökével.

Az emberek megsegítése a mozgatórugója a tűzoltók szolgálatának – Beszélgetés Kacsó István tűzoltóparancsnokkal
2025. május 03., szombat

Jazzkívánságműsort tart Erdélyben és a Partiumban a Sárik Péter Trió

Partiumi és erdélyi lemezbemutató koncertre indul idén májusban a Sárik Péter Trió. A Jazzkívánságműsor 3 című lemezen ismert világslágerek jazzes feldolgozásai hallhatók a Sárik Péter Trió és Szőke Nikoletta előadásában.

Jazzkívánságműsort tart Erdélyben és a Partiumban a Sárik Péter Trió