Éjszakai séta a vásárhelyi állatkertben

Különleges látványban volt részük azoknak, akik szombaton késő este részt vettek Marosvásárhelyen az első alkalommal megtartott Állatkerti ÉjszakáZoon, hiszen nemcsak szundikáló állatokat láthattak, hanem megismerhették az éjszakai életet élő lakókat is.

Simon Virág

2015. június 07., 18:082015. június 07., 18:08

Meglepően sokan voltak kíváncsiak a Múzeumok Éjszakája mintájára szervezett eseményre, és a sötétben is sokarcú létesítmény lakóira.

A meghirdetett program szerint elsőként a majmok etetését lehetett megnézni, hiszen ők térnek legkorábban nyugovóra. A fényképezőgépet már jól ismerő emlősök szívesen majszolták a finomságokat, nem zavarta őket a nagy tömeg. A lusta oroszlán nem volt nagyon éhes, de azért két lábra emelkedve mancsával jókora pofot mért a felakasztott sonkadarabra, hogy majd két falásból lenyelje.

A szomszédjában lakó ormányos medvék tíz órakor fogadták a nagyérdeműt. A jól megvilágított kifutóban két felnőtt és két kölyök végzett akrobata mutatványokat és különös, sipítozó hangon “beszélgettek”.

Gondozóik fürjtojásokat hoztak, de nem egyszerűen tálcán felszolgálva, hanem nagy papírlabdákba csomagolva, hadd szórakozzanak velük, amíg megtalálják. A ketrechez túl közel álló gyermeksereg ugyan a megszokottnál félénkebbé tette őket, de végül sorra bontogatták a papírlabdákat és hörpintették fel jól megérdemelt jutalmukat.

A lassan leszálló sötétségben és a kellemes, hűvös levegőn sétálóknak néhol botorkálniuk kellett, hiszen bár legtöbb helyen ki voltak világítva a sétányok, az elefántházhoz vezető fasétányon koromsötét honolt. Csak a közeli tóból hallatszó békakoncert jelezte, hogy körülbelül merre lehet az úticél.

Az elefánt nem volt túl boldog a nagy fény és az érdeklődő tömeg miatt, míg a mosómedve határozottan menetelt a szabadságtól őt elválasztó ketrec mellett, éjszakai őrjáratot tartva. A madárházban a figyelmesek észrevették a lámpák fénye alatt melegedő tojásokat is.

Senki nem hagyta ki az esti sétából az ez alkalommal megnyitott nagymacskák házát, ahol tizenegykor etették a közönség előtt a szurikátákat. A morgó pumával az elkerített zöld részben lehet találkozni, az édesen alvó leopárdot sokan fényképezték le és a nagy fényben igen élénk csincsillák sok látogatónak elnyerték tetszését.

A zárás előtt egy pár perccel a nagy reflektorral megvilágított fehér lepedőre összegyűlt rovarokkal barátkozhattak meg azok, akik kibírták, és nem siettek haza pihenni. A látogatók egybehangzó véleménye az volt, hogy érdemes volt késő esti sétát tenni az állatkertben, dicséretreméltó az intézmény kezdeményezése és jövőre is eljönnek. 

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 06., kedd

Állatokkal és állatokért: új választható tantárgy a láthatáron

A 2026–27-es tanévtől kezdőden egy állatokról szóló választható tantárgyat vezethetnek be a romániai iskolákban, amelyben arra tanítanák a gyerekeket, hogy felelősen, empátiával és tisztelettel viszonyuljanak a környezetükben élő házi- és vadállatokhoz.

Állatokkal és állatokért: új választható tantárgy a láthatáron
2025. május 05., hétfő

Diáknapozóktól lesz hangos Kolozsvár belvárosa és a Törökvágás

Jubileumi kiadásához érkezik a szerdán rajtoló KMDSZ-diáknapok. A kincses városban tanuló magyar egyetemisták várva várt ünnepébe idén is több ezer diák és szervező kapcsolódik be.

Diáknapozóktól lesz hangos Kolozsvár belvárosa és a Törökvágás
2025. május 03., szombat

Az emberek megsegítése a mozgatórugója a tűzoltók szolgálatának – Beszélgetés Kacsó István tűzoltóparancsnokkal

A tűzoltói hivatás kihívásairól és szépségeiről, a leggyakoribb tűzesetek okairól, a balesetek megelőzéséről beszélgettünk Kacsó Istvánnal, a közel 150 éves hagyományokra visszatekintő Nyárászeredai Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnökével.

Az emberek megsegítése a mozgatórugója a tűzoltók szolgálatának – Beszélgetés Kacsó István tűzoltóparancsnokkal
2025. május 03., szombat

Jazzkívánságműsort tart Erdélyben és a Partiumban a Sárik Péter Trió

Partiumi és erdélyi lemezbemutató koncertre indul idén májusban a Sárik Péter Trió. A Jazzkívánságműsor 3 című lemezen ismert világslágerek jazzes feldolgozásai hallhatók a Sárik Péter Trió és Szőke Nikoletta előadásában.

Jazzkívánságműsort tart Erdélyben és a Partiumban a Sárik Péter Trió
2025. május 03., szombat

Óriási bírságot róttak ki a TikTokra

Az ír adatvédelmi hatóság 530 millió eurós bírságot szabott ki a TikTokra arra hivatkozva, hogy európai felhasználók adatait továbbította Kínába és ezzel megsértette a személyes adatok védelméről szóló uniós rendeletet.

Óriási bírságot róttak ki a TikTokra
Óriási bírságot róttak ki a TikTokra
2025. május 03., szombat

Óriási bírságot róttak ki a TikTokra

2025. május 03., szombat

Magyar filmek a mozivásznon: egész napos ingyenes vetítések Erdélyben

A Partiumban, Szilágyságban, Kalotaszegen folytatja a Kárpát-medencében tavaly ősszel útjára indított kezdeményezését a Vándormozi, a Nem Csak Egy Nap A Világ nevű eseményen egész nap szinte szünet nélkül forog majd a mozigép.

Magyar filmek a mozivásznon: egész napos ingyenes vetítések Erdélyben
2025. május 02., péntek

Harry herceg most éppen ki akar békülni családjával

Harry herceg, a brit uralkodó fia kijelentette, hogy szeretne véget vetni a családtagjaival évek óta fennálló viszálynak és ki akar békülni velük.

Harry herceg most éppen ki akar békülni családjával
2025. május 02., péntek

Három méretben készítették el az új pápa ruháját, a gombok számának is jelentősége van

Három különböző méretben készítette el a következő egyházfő első ruháját Raniero Mancinelli római szabó.

Három méretben készítették el az új pápa ruháját, a gombok számának is jelentősége van
2025. május 02., péntek

Ízek a világ körül: curry

Az indiai fogások közül talán a legismertebb a curry – az elnevezés vonatkozhat úgy a fűszerkeverékre, mint a különleges ízvilágú szószos ételekre. A lényeg: az aromás-fűszeres dél-ázsiai ételt könnyedén összedobhatjuk mi is otthon.

Ízek a világ körül: curry
Ízek a világ körül: curry
2025. május 02., péntek

Ízek a világ körül: curry

2025. május 01., csütörtök

Debreceni huszárok mutatkoznak be Nagybányán a hétvégén

Debreceni huszárok mutatkoznak be Nagybányán a hétvégén a Teleki Magyar Ház meghívására – közölte a Nagybánya és a környék magyarságát összefogó szervezet.

Debreceni huszárok mutatkoznak be Nagybányán a hétvégén