2010. május 05., 10:422010. május 05., 10:42
A jelenleg forgatás alatt levő vagy utómunkálati fázisban tartó mozifilmek közül a látványos akciójelenetekkel operálókat a stúdiók 3D-re konvertálják, egyrészt azt remélve, hogy a drágább mozijegyek miatt nagyobb bevétellel számolhatnak, másrészt viszont arra számítanak, hogy ezzel elveszik a kalózfelvételeket készítők kedvét – a 3D-s filmek ugyanis hagyományos kamerával felvéve nézhetetlenek.
A CBS ötlete mögött is hasonló motivációt találhatunk, hiszen elég bármelyik, illegális letöltéssel foglalkozó statisztikát megnézni, és kiderül: a jelenlegi torrent- és egyéb fájlcserélő forgalom közel hetven százalékát a tévésorozatok epizódjainak letöltése teszi ki. Mivel a sorozatok DVD-kiadásai is elérhetők az interneten, a régi sorozatok 3D-re konvertálása ezt a problémát is megoldja – az új technológia a másolást is megnehezíti. Nem mindenkinek tetszik a terv: a CBS elnöke, Les Moonves maga jelentette ki, hogy szerinte teljesen felesleges a klasszikus, mai szemmel nézve kissé idétlen díszletekkel operáló sorozatot így elrontani. Véleménye szerint amit 2D-ben forgattak, azt nem szabad felkonvertálni 3D-re.
A 14. századi mesterségeket és életformát idézi meg hitelesen az Erdélyi Szabad Karaván elnevezésű középkori újrajátszó csoport, amelynek tagjai nemcsak beöltöznek, hanem valós képet adnak a korabeli műhelyekről.
Az elődök példáján sok mindent megvalósított az elmúlt 12 évben a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company, játszott már minden színpadon, minden idősávban, most pedig arra próbál rájönni, hogyan válhat „örökzöld” együttessé.
Mesterséges intelligenciával kutatják a Biblia szerzőségét Izraelben, az Ószövetség szövegeinek szerzőit és keletkezési rétegeit – jelentette pénteken a The Times of Israel című angol nyelvű izraeli hírportál.
Az afrikai pörkölt egy gyűjtőfogalom, amely többféle afrikai régióból származó, gazdag, húsos egytálételeket takar – hasonló a magyar pörkölthöz abban, hogy lassan főzik, szaftos, és gyakran tálalják valamilyen körettel.
Államfőként első külföldi látogatására utazott hétfőn Nicușor Dan, aki a BoardingPass információ szerint egy Alenia C-27J Spartan katonai szállító repülőgéppel kelt útra a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozójára.
Mutatjuk, mit tilos szállítani személygépkocsink csomagtartójában, és mit kockáztatnak azok, akik fittyet hánynak a szabályokra.
Egész napos programokkal, koncertekkel és színpadi előadásokkal várja a Kolozs Megyei Ifjúsági Fórum (KIFOR) az érdeklődőket június 1-én a Kolozsvári Majális ingyenes rendezvényére, a Colina Parkba.
Jazzdallamoktól lesz hangos június első hétvégéje Kolozsváron, ugyanis a Hója-erdő melletti Romulus Vuia Néprajzi Park skanzenje ad otthont a Jazz in the Park fesztiválnak.
Újfajta zenei élménnyel készül meglepni székelyföldi közönségét a Bagossy Brothers Company, amely Csillag az égen című műsorával lép színpadra a csíksomlyói Nyeregben. A produkcióról Tatár Attila, a formáció gitárosa, énekese beszélt a Krónikának.
A városi kertészkedést népszerűsítő oktatási és szemléletformáló programot indított a szegedi Csemete Természet- és Környezetvédelmi Egyesület a temesvári Szórvány Alapítvánnyal együttműködve, uniós támogatással.