2010. szeptember 10., 11:042010. szeptember 10., 11:04
Kónya László tanácsos, a kulturális és sportbizottság tagja lapunk kérdésére elmondta, terveik szerint az idei futballidény hátralévő részében 100 ezer lejt kap a csapat. „Amennyiben sikerül feljutnia az Olimpiának a harmadik ligába, és 2013-ig meg is őrzi ezt a státusát, folyamatosan anyagi támogatást kap a megyétől” – fogalmazott a képviselő.
Elviekben az elkövetkező két idényben évente 500 millió lejt kap majd az Olimpia, ám ezért megfeszített munkával kell majd bizonyítania rátermettségét. Csehi Árpád tanácselnök az ülésen elmondta, az intézkedéstől a szatmári futball fellendülését várják.
A megyei tanács hangsúlyosan arra kívánja ösztönözni a klub irányítóit, hogy a szatmári futballba „fektessenek be”, azaz helyi erőből építkezzenek, mert idegenlégiósokkal bárhol lehet bármit kezdeni, nekik ellenben a helyi tehetségekre van szükségük. Egyébként az Olimpia stadionja kimondottan rossz állapotban van, így az egyik szakközépiskola pályáján kénytelenek tartani az edzéseket.
Az 1921-ben alapított Szatmárnémeti Olimpia története során hét idényt töltött az élvonalban; legjobb eredményeként 1978-ban a Román Kupa döntőjébe jutott. A jelenleg Szatmárnémeti Olimpia 2008-nak nevezett csapatot Csík Tibor edzi. A nagyrészt juniorkorú játékosokat foglalkoztató alakulat 4-1-re verte Szatmárudvari együttesét a negyedosztályos bajnokság első fordulójában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.
Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.