Románia nem tudott meglepetést okozni az olaszok ellen 11-5-re elveszített mérkőzésen, miközben Magyarország férfi vízilabdacsapata – az ijesztő első negyed után „feltámadva” – 12-6-ra verte Oroszország legjobbjait a Belgrádban zajló Európa-bajnokságon.
2016. január 14., 17:272016. január 14., 17:27
A csoportkör második fordulójában tehát szerda este érvényesült a papírforma. Dejan Sztanojevics szövetségi kapitány piros-sárga-kék kerete végig alárendelt szerepben játszott, ellenfele még úgy is klasszisokkal magasabb szintet képviselt, ha a találkozó után nyilatkozó pólósuk, Fabio Baraldi szerint nem adtak ki mindent magukból.
A szerb szakember sem vitatta a két együttes közötti különbséget, de panaszkodott romániai tanítványai hozzáállására. „Amikor ilyen színvonalú ellenfeled van, maximálisan kell összpontosítanod és ösztönöznöd magad. Minden energiát a védelemre és a labda hatékony megjátszására kell fordítani. Egyáltalán nem vagyok elégedett, változtatnunk kell a mentalitásunkon” – szögezte le.
Azt már eddigi is sejteni lehetett, hogy a C csoportban az olaszok végeznek majd az első helyen, míg a nyitókörben a grúzokat legyőző Romániának a pénteki, németek elleni összecsapáson (19.45) lesz esélye elcsípni a második pozíciót. Ha ez sikerül, akkor a D csoport harmadik helyezettjével játszhatnak az egyenes kieséses folytatásban.
Ebben a kvartettben szerepel Magyarország, amely bár az oroszok elleni első negyedben „otthon hagyta” a védelmét, 4-1-es hátrányból felzárkózva végül magabiztosan verte az oroszokat. Mivel Benedek Tibor legénysége a nyitókörben remizett a görögökkel, így a végső sorrend a pénteki meccsektől függ. A magyarok várhatóan simán verik majd a sereghajtó törököket (10.30) – akiket a görögök 21-6-ra vertek szerdán –, de a csoportelsőséget az orosz–görög összecsapás eredménye is befolyásolja.
A C csoportban jelenleg Olaszország (6 pont), Románia (3), Németország (3), Grúzia (0) a sorrend, míg a D csoportban Görögország (4), Magyarország (4), Oroszország (3), Törökország (0) az összetett állása. Az már eldőlt tehát, hogy Olaszország az első helyen végez, és a másik négyesben biztos sereghajtó Törökországgal játszik vasárnap, de hogy aznap lesz-e magyar–román csata a nyolcaddöntőben, csak pénteken derül ki.
Az A és a B kvartett mérkőzései csütörtök este fejeződnek be; utóbbi négyesben Horvátország 22-2-re legyőzte a sereghajtó Máltát, a végső sorrendet a szerb–francia meccs alakítja ki. A csütörtök esti találkozók előtt az A csoportban is csak a szlovákok utolsó helye volt biztos, a spanyol, montenegrói és holland csapat közötti sorrend késő este válik véglegessé.
Szombaton különben az A és a B csoport győztesei keresztbe játszanak a negyedik helyezettekkel, akárcsak a két vartett második és harmadik helyezettjei. Ugyanezen szabály szerint alakul ki a párosítás a C és a D csoport összevont mezőnye számára, ahol Románia és Magyarország a nyolcaddöntőből való továbbjutásra pályázik.
Ami a női mezőnyt illeti, Magyarország az A csoportban 27-1-re legyőzte a törököket, Hollandia pedig 28-2-re verte Portugáliát. A hölgyek két hatos csoportban küzdenek.
A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.
Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
szóljon hozzá!