Nehezen, de meglett: Magyarország kijutott a futball-Európa-bajnokságra

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A magyar labdarúgó-válogatott ott lesz a jövő évi Európa-bajnokságon, mivel csütörtökön a 97. percben esett öngólnak köszönhetően 2-2-es döntetlent játszott a bolgár csapattal a szófiai selejtezőn.

Krónika

2023. november 16., 21:132023. november 16., 21:13

2023. november 16., 21:592023. november 16., 21:59

Sok, a meccs helyszíne körüli bonyodalom után Szófiában lépett pályára a bolgár labdarúgó válogatott ellen a magyar nemzeti csapat csütörtök este az Eb-selejtezőkör kilencedik fordulójában. Egy kiváló, korai magyar gól, kiállítások és záporozó sárgalapok után még a 90. játékpercben is vesztésre állt a magyar válogatott. Ám az utolsó percekben megtörtént a csoda egy bolgár öngól formájában.

Kiválóan kezdte Marco Rossi csapata a csütörtöki meccset, hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést: a 10. percben Szoboszlai remek beadását Ádám Martin bólintotta a hazaiak kapujába (0–1).

A bolgárok viszonylag gyorsan, a 24. percben egyenlítettek Szpasz Delev találatával, ám a bolgárok Valentin Antov kiállítása miatti emberhátránya reményre adott okot.

A második félidő elején Kerkez Milos is piros lapot kapott, így az emberelőnynek nem sokáig örülhettek a magyarok.

Kiril Deszpodov 11-esével a hajrában már a bolgárok voltak előnyben, és bár Szoboszlai igyekezett megcsillogtatni tudását a meccs rendes játékidejének végén vesztésre állt a magyar válogatott.

A hosszabbítás utolsó pillanatában azonban Aleksz Petkov öngólja magyar Eb-részvételt eredményezett.

A 11 találkozó óta veretlen nemzeti csapat a döntetlennel hét pontra növelte előnyét a harmadik Montenegróval szemben, de csoportelsősége még nem dőlt, mert a szabadnapos szerbek két ponttal vannak lemaradva.

A magyarok vasárnap 16 órától éppen a montenegrói válogatottat fogadják a Puskás Arénában a selejtezőcsoport utolsó fordulójában. Az Eb csoportsorsolását december 2-án tartják Hamburgban.

Labdarúgó Eb-selejtező, csoportkör, 9. forduló:
Bulgária–Magyarország 2–1 (1–1),
gólszerzők: Spas Delev (24.), Despodov (79. – büntetőből), Petkov (90+7. perc – öngól), illetve Ádám Martin (10.).
Kiállítva: Antov (37.), illetve Kerkez (57.).

Miközben harminc perccel a mérkőzés kezdete előtt a csapatok a pályán melegítettek, a létesítményen kívül a rendőrség vízágyúval oszlatta a tüntető bolgár szurkolókat, a hangszórókból üvöltő zenét pedig helyenként a beszűrődő sziréna hangja nyomta el az üres Vaszil Levszki Nemzeti Stadionban – számolt be az MTI.

Galéria

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

2024. május 06., hétfő

Meglepetés a Forma-1-ben: eddig nyeretlen pilóta győzött Miamiban

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Miami Nagydíjat, ezzel pályafutása 110. futamán az első győzelmét aratta.

2024. május 05., vasárnap

Galló a feljutás után: le a kalappal a mester előtt – Sofron: csodálatos átélni a történelmi sikert

Galló Vilmos, a feljutást kiharcoló magyar jégkorong-válogatott csatára szerint „le a kalappal” Don MacAdam szövetségi kapitány előtt, amiért kiválóan kezelte azt a helyzetet, amelyen a csapat és ő maga is átesett az elmúlt napokban.

2024. május 04., szombat

Legyőzte a szlovénokat, feljutott a magyar hokiválogatott az elitkörbe

A magyar jégkorong-válogatott végletekig izgalmas mérkőzésen, 2 perc 51 másodperccel a vége előtt ütött Papp Kristóf góllal 2-1-re legyőzte a szlovén együttest a bolzanói divízió I/A-világbajnokság szombati zárásán.

Kikapott, de ettől még a legjobb négy közé jutott a Győr a női kézilabda BL-ben

Az elmúlt idényben bronzérmes Győri Audi ETO bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe.

Hoki vb: Japánt is legyőzte a székely légióval felálló román válogatott, még fel is juthatnak – Győzelmi kényszerben a magyarok

A 17 erdélyi magyarral felálló romániai jégkorong-válogatott 4–2-re verte a japán csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság utolsó játéknapján, szombaton, és életben tartotta feljutási esélyeit.

Gyalázták a magyarokat Hagi csapatának szurkolói a Sepsi OSK elleni meccsen

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a konstancai futballaréna a házigazda Farul és a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK péntek esti, a román labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 8. fordulójában játszott összecsapásán.

2024. május 03., péntek

Győzött és kiharcolta bennmaradását Románia székelyekre épülő hokiválogatottja

Románia jégkorong-válogatottja az 56. percben ütött emberhátrányos góllal 3-2-re verte pénteken a dél-koreai csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság negyedik, utolsó előtti fordulójában.

„Fradi volt, Fradi lesz, míg a Földön ember lesz” – Alapításának 125. évfordulóját ünnepelte az FTC

Nagyszabású ünnepséggel emlékezett pénteken a Ferencvárosi Torna Club (FTC) arra, hogy 125 évvel ezelőtt ezen a napon alapították meg az ország legnépszerűbb sportegyesületét.

Fájlalja a Románia elleni vereséget a magyar válogatott székely hokisa, de az olaszok ellen új erőt adna a csapatnak

Az eltiltásából visszatérő Sofron István, a magyar jégkorong-válogatott alapembere szeretne erőt adni társainak az olaszok elleni ma (péntek) esti és a szlovénok elleni szombati mérkőzésre a bolzanói divízió I/A-világbajnokságon.

2024. május 02., csütörtök

A magyar jégkorongszövetség cáfolja a sajtóhírt, miszerint Kiss Dávid irányítaná a válogatottat a hátralevő két vb-meccsen

Bóta Márton, a magyar férfi jégkorong-válogatott sajtófőnöke csütörtök este cáfolta azokat a sajtóhíreket, melyek szerint a bolzanói divízió I/A-világbajnokság hátralévő két mérkőzésén nem Don MacAdam látja el a szövetségi kapitányi teendőket.